WTA Nottingham: trudna przeprawa Caroline Garcii. Jennifer Brady pożegnała Marię Sakkari

Caroline Garcia pokonała w trzech setach Elenę-Gabrielę Ruse i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Nottingham. Rozstawiona z numerem czwartym Maria Sakkari przegrała z Jennifer Brady.

Caroline Garcia Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W czwartek w Nottingham znów pogoda tenisistek nie rozpieszczała. Tylko jeden pełny mecz odbył się na trawie. Pozostałe były albo kończone albo rozgrywane w hali na nawierzchni twardej. W jednym z takich spotkań Caroline Garcia (WTA 28) pokonała 4:6, 7:6(3), 6:1 Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 211). W drugim secie Francuzka obroniła trzy break pointy przy 5:5. Wygrała to w tie breaka, a w trzecim secie nie dała Rumunce szans.

W ciągu godziny i 58 minut Garcia zaserwowała 10 asów. Obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu szans. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Francuzka osiągnęła drugi półfinał w sezonie, po Strasburgu.

O finał Garcia zmierzy się z Jennifer Brady (WTA 80), która wygrała 7:5, 6:3 z Marię Sakkari (WTA 33). W pierwszym secie Greczynka prowadziła 4:1, a od 5:3 straciła cztery gemy. W drugim secie z 0:2 wyrównała na 2:2, ale niewiele jej to dało. Amerykanka zaliczyła przełamanie na 4:2 i nie oddała przewagi. W ciągu 90 minut zaserwowała osiem asów i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Donna Vekić (WTA 22) pokonała 7:5, 6:4 Kristinę Mladenović (WTA 48). W pierwszym secie Francuzka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii znów ruszyła w pogoń (z 2:4 na 4:4), ale końcówka ponownie należała do Chorwatki. W ciągu godziny i 46 minut Vekić wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Na trawie Tatjana Maria (WTA 56) wygrała 6:3, 7:6(7) z Ajlą Tomljanović (WTA 47). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Niemka uzyskała na 2:0. W drugiej partii wróciła z 0:3, a w tie breaku wykorzystała piątą piłkę meczową. W trwającym godzinę i 46 minut spotkaniu Maria odparła pięć z sześciu break pointów i zaliczyła dwa przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Vekić.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 14 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 4:6, 7:6(3), 6:1
Donna Vekić (Chorwacja, 2) - Kristina Mladenović (Francja, 8) 7:5, 6:4
Tatjana Maria (Niemcy, 9) - Ajla Tomljanović (Australia, 6) 6:3, 7:6(7)
Jennifer Brady (USA) - Maria Sakkari (Grecja, 4) 7:5, 6:3

Czy Caroline Garcia awansuje do finału turnieju WTA w Nottingham?