Dwa zwycięstwa w jeden dzień. Magda Linette powalczy o finał w Manchesterze

Magda Linette wygrała w piątek dwa mecze na kortach trawiastych turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów w Manchesterze. W sobotę polska tenisistka powalczy o finał brytyjskich zawodów.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Luis Ramirez/Vizzor Image / Na zdjęciu: Magda Linette
Ze względu na czwartkowe opady deszczu w piątek nadrabiano zaległości. W II rundzie Magda Linette zmierzyła się z Sachią Vickery. Pierwszą partię wygrała po tie breaku. W drugiej miała przewagę przełamania i pewnie zmierzała do ćwierćfinału. W siódmym gemie Amerykanka skreczowała i mecz zakończył się przy wyniku 7:6(5), 4:2 dla naszej tenisistki.

Po paru godzinach na odpoczynek Linette znów wyszła na kort. Tym razem na drodze zawodniczki z Poznania stanęła Lizette Cabrera. W pierwszym secie najwyżej rozstawiona w Manchesterze Polka była lepsza o dwa przełamania. Australijka postawiła jej trudniejsze warunki w drugiej odsłonie, ale i tak faworytka zdobyła kluczowe przełamanie przy stanie po 5. Nasza reprezentantka zwyciężyła ostatecznie 6:2, 7:5 i bez straty seta zameldowała się w półfinale.

Piątek był dla tenisistek pracowitym dniem, natomiast w czwartek rozegrano tylko mecze debla i to pod dachem hali. Linette i partnerująca jej Rosjanka Anna Blinkowa nie stawiły oporu i przegrały w I rundzie z amerykańsko-brazylijską parą Ann Li i Luisa Stefani 2:6, 1:6. Dla naszej tenisistki najważniejsza jest teraz gra singlowa, bowiem w Manchesterze jest do zdobycia 140 punktów do rankingu WTA. W sobotę rywalką poznanianki w meczu o finał będzie Brytyjka Samantha Murray, która weszła do głównej drabinki poprzez eliminacje.

Manchester Trophy, Manchester (Wielka Brytania)