Challenger Parma: polscy debliści bez powodzenia. Drzewiecki i Walków przegrali w I rundzie

Karol Drzewiecki i Szymon Walków szybko zakończyli występ w turnieju debla zawodów ATP Challenger Tour o puli nagród 46,6 tys. euro na kortach ziemnych we włoskiej Parmie.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Polacy nie mieli łatwego losowania. Już w I rundzie trafili na najwyżej rozstawiony duet Fernando Romboli i Andrea Vavassori. Faworyci nie marnowali czasu i w zaledwie 63 minuty awansowali do ćwierćfinału. W całym meczu nie stracili serwisu, a sami postarali się o trzy przełamania.

W pierwszym secie Karol Drzewiecki i Szymon Walków przegrali podanie w czwartym gemie. Z kolei w drugiej partii brazylijsko-włoska para błyskawicznie wysunęła się na 4:0. Już w siódmym gemie miała piłkę meczową, jednak ostatecznie zakończyła spotkanie po zmianie stron, przy drugiej okazji.

Romboli i Vavassori zameldowali się w ćwierćfinale zawodów w Parmie i teraz ich przeciwnikami będą grający z dziką kartą Włosi Andrea Basso i Enrico Dalla Valle. Z kolei Drzewiecki i Walków nie są w tym roku w stanie wygrać dwóch z rzędu meczów w imprezie rangi ATP Challenger Tour.

Internazionali di Tennis, Parma (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro
środa, 19 czerwca

I runda gry podwójnej:

Fernando Romboli (Brazylia, 1) / Andrea Vavassori (Włochy, 1) - Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) 6:3, 6:2