WTA Majorka: Kerber wyeliminowała Garcię. Sevastova i Bencić w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Andżelika Kerber pokonała Caroline Garcię w ćwierćfinale turnieju WTA International na Majorce. Do półfinału awansowały Anastasija Sevastova i Belinda Bencić.

Do półfinału na Majorce doszły trzy najwyżej rozstawione tenisistki. Andżelika Kerber (WTA 6) wygrała 6:3, 7:6(5) z Caroline Garcią (WTA 23). W drugim secie Francuzka z 3:5 doprowadziła do tie breaka po obronie piłki meczowej. W nim od 5-2 straciła pięć punktów z rzędu. W ciągu 95 minut Niemka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i podwyższyła na 6-2 bilans spotkań z Garcią. Francuzka miała serię siedmiu z rzędu wygranych meczów. Część sezonu na trawie rozpoczęła od triumfu w Nottingham.

Kolejną rywalką Kerber będzie Belinda Bencić (WTA 13), która w 62 minuty pokonała 6:2, 6:2 Amandę Anisimovą (WTA 27). Amerykańska półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Szwajcarka zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. Kerber w tym roku była lepsza od Bencić w Pucharze Hopmana i Indian Wells. Bilans ich wszystkich meczów to 4-3 dla Niemki.

Anastasija Sevastova (WTA 12) w 61 minut rozbiła 6:2, 6:1 Yafan Wang (WTA 58). Łotyszka obroniła wszystkie cztery break pointy, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Jej łupem padło 58 z 95 rozegranych punktów (61 proc.). Tenisistka z Lipawy na Majorce święciła triumf w 2017 i zaliczyła finały w 2016 i 2018 roku.

O kolejny finał Sevastova zmierzy się z Sofią Kenin (WTA 30), która zwyciężyła 1:6, 6:1, 6:3 Elise Mertens (WTA 21). W trwającym godzinę i 51 minut meczu Belgijka popełniła siedem podwójnych błędów. Amerykanka obroniła osiem z 11 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów piątek, 21 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Caroline Garcia (Francja, 6) 6:3, 7:6(5) Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) - Yafan Wang (Chiny) 6:2, 6:1 Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) - Amanda Anisimova (USA, 5) 6:2, 6:2 Sofia Kenin (USA, 7) - Elise Mertens (Belgia, 4) 1:6, 6:1, 6:3

Kto awansuje do finału turnieju WTA na Majorce?