WTA Eastbourne: Magda Linette górą w starciu Polek. Poznanianka lepsza od Urszuli Radwańskiej

Magda Linette pokonała Urszulę Radwańską w I rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier w Eastbourne. Kolejną rywalką poznanianki będzie Samantha Stosur, pogromczyni Igi Świątek.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W I rundzie dwustopniowych eliminacji do imprezy w Eastbourne doszło do starcia polskich tenisistek. Magda Linette (WTA 75) pokonała 7:6(3), 6:1 Urszulę Radwańską (WTA 274). Było to ich drugie spotkanie. W I rundzie US Open 2015 z wygranej również cieszyła się poznanianka.

W pierwszym secie Radwańska z 0:2 wyszła na 3:2. Przy 5:4 krakowianka zmarnowała dwie piłki setowe, a w tie breaku od 3-2 straciła pięć punktów z rzędu. W jednostronnym drugim secie Linette uzyskała dwa przełamania. W siódmym gemie poznanianka obroniła trzy break pointy przy 0-40, a następnie wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

W trwającym 84 minuty spotkaniu Linette zaserwowała dwa asy, a Radwańska popełniła cztery podwójne błędy. Krakowianka zdobyła tylko 13 z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Poznanianka odparła pięć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans.

Linette w tym roku na trawie wygrała już siedem meczów. Wystąpiła w dwóch turniejach ITF, każdy z pulą nagród 100 tys. dolarów. W Manchesterze zdobyła pierwszy tytuł na tej nawierzchni, a w Ilkley w II rundzie została zatrzymana przez Veronicę Cepede Royg.

Poznanianka potrzebuje wygrać jeszcze jeden mecz, aby wejść do głównej drabinki. W sobotę jej rywalką będzie Samantha Stosur, która rozbiła 6:0, 6:3 Igę Świątek. Linette przegrała z mistrzynią US Open 2011 w I rundzie Wimbledonu 2016.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)