WTA Eastbourne: Linette uległa Stosur. Polka w głównej drabince jako szczęśliwa przegrana

Magda Linette została pokonana przez Samanthę Stosur w finale eliminacji do turnieju WTA Premier w Eastbourne. Poznanianka weszła jednak do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Dwustopniowe eliminacje do imprezy w Eastbourne Magda Linette (WTA 75) rozpoczęła od zwycięstwa nad Urszulą Radwańską. W sobotę poznanianka zmierzyła się z Samanthą Stosur (WTA 115). Lepsza okazała się mistrzyni US Open 2011, która wygrała to spotkanie 6:4, 6:4. Australijka po raz drugi pokonała Linette (Wimbledon 2016).

Tenisistka z Gold Coast, która 30 marca skończyła 35 lat, w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu, odpowiednio na 5:4 i 2:1. W ciągu godziny i 45 minut Australijka zaserwowała siedem asów i obroniła wszystkie 12 break pointów. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Linette (89-80).

Stosur miejsce w głównej drabince zapewniła sobie dzięki zwycięstwom nad Polkami. W sobotę nie dała żadnych szans Idze Świątek (6:0, 6:3). Australijka w Eastbourne trzy razy doszła do półfinału (2008, 2010, 2011).

Linette w tym roku na trawie ma bilans meczów 7-2. Pięć wygrała w drodze po tytuł ITF w Manchesterze oraz po jednym w Ilkley i Eastbourne. W Eastbourne jednak będzie miała szansę powalczyć o poprawienie tego dorobku. Choć uległa Stosur weszła do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana. W I rundzie rywalką poznanianki będzie rozstawiona z numerem 12. Chinka Qiang Wang, z którą wygrała trzy z pięciu spotkań.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)