WTA Eastbourne: Johanna Konta pożegnała Dajanę Jastremską. Trudne otwarcie Anett Kontaveit

Johanna Konta pokonał Dajanę Jastremską i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Eastbourne. Anett Kontaveit w trzech setach wyeliminowała Harriet Dart.

Johanna Konta PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Johanna Konta
W niedzielę rozpoczęła się 45. edycja turnieju w Eastbourne. Do II rundy awansowała Johanna Konta (WTA 18), która wygrała 6:2, 6:4 z Dajaną Jastremską (WTA 35). W ciągu 74 minut Brytyjka uzyskała trzy przełamania i zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Maria Sakkari (WTA 33), która w 59 minut rozbiła 6:2, 6:1 Jessicę Pegulę (WTA 74). Greczynka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 21 z 24 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Anett Kontaveit (WTA 20) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 Harriet Dart (WTA 157). W trwającym godzinę i 56 minut meczu Estonka obroniła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu szans. W II rundzie zmierzy się z Anną-Leną Friedsam (WTA 356), która pokonała 6:2, 6:2 Fionę Ferro (WTA 99). W ciągu 55 minut Niemka zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Shuai Zhang (WTA 52) wygrała 7:6(7), 4:6, 6:4 z Katie Swan (WTA 211). Chinka obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszej partii. W trzeciej partii od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 33 minuty spotkaniu Brytyjka zaserwowała 13 asów. Zhang zdobyła o osiem punktów więcej (110-102). Rebecca Peterson (WTA 66) odparła siedem z dziewięciu break pointów i zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 37) po dwóch godzinach i 14 minutach.

Andrea Petković (WTA 70) zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 30). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu miało miejsce 16 przełamań, z czego dziewięć dla Niemki. Alize Cornet (WTA 55) pokonała 7:5, 6:2 Heather Watson (WTA 122). W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 81 minut wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i w II rundzie zagra z Eliną Switoliną.

Elise Mertens (WTA 21) wygrała 6:4, 7:6(2) z Moniką Puig (WTA 53). W drugim secie Belgijka podniosła się ze stanu 2:4. W ciągu godziny i 45 minut posłała pięć asów i zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 52) obroniła wszystkie trzy break pointy i pokonała 6:2, 7:6(1) Ajlę Tomljanović (WTA 49). Margarita Gasparian (WTA 61) zwyciężyła 6:3, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 38). Czeszka w obu setach nie wykorzystała przewag - w pierwszym prowadziła 3:0, a w drugim wyszła na 3:1. Rosjanka w II rundzie zagra z Karoliną Pliskovą.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 684 080 euro
niedziela, 23 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 14) - Dajana Jastremska (Ukraina, Q) 6:2, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 16) - Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) 3:6, 6:4, 6:2
Maria Sakkari (Grecja) - Jessica Pegula (USA, Q) 6:2, 6:1
Shuai Zhang (Chiny) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 7:6(7), 4:6, 6:4
Rebecca Peterson (Szwecja) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 4:6, 6:3, 6:2
Andrea Petković (Niemcy) - Daria Kasatkina (Rosja) 5:7, 6:4, 6:2
Alize Cornet (Francja) - Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 7:5, 6:2
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Fiona Ferro (Francja, Q) 6:2, 6:2
Elise Mertens (Belgia) - Monica Puig (Portoryko) 6:4, 7:6(2)
Margarita Gasparian (Rosja) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:3
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:2, 7:6(1)

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Karolina Pliskova (Czechy, 2); Kiki Bertens (Holandia, 3); Andżelika Kerber (Niemcy, 4/WC); Elina Switolina (Ukraina, 5); Simona Halep (Rumunia, 6/WC); Sloane Stephens (USA, 7); Aryna Sabalenka (Białoruś, 8)

Czy Johanna Konta awansuje do III rundy turnieju WTA w Eastbourne?