Wimbledon. Trener Igi Świątek pozytywnie o swojej podopiecznej: Dawno nie zrobiła takiego skoku jakościowego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek wystartuje kolejna edycja Wimbledonu. W rywalizacji singlistek polscy kibice największe nadzieje wiążą z osobą Igi Świątek. Szkoleniowiec 18-latki jest optymistycznie nastawiony przed turniejem i mówi o postępie swojej podopiecznej.

- Dawno nie zrobiła takiego skoku jakościowego. I nie chodzi tu o jakość uderzeń, bo ją zawsze miała, ale trochę rozszerzyła swoje horyzonty i sposób myślenia na korcie. Jeżeli tylko stres i napięcie nie zablokuje jej tego wszystkiego podczas meczu, to będę bardzo zadowolony - stwierdził Piotr Sierzputowski, szkoleniowiec młodej polskiej tenisistki, w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej.

W ostatnim wielkoszlemowym turnieju Iga Świątek zagrała bardzo dobrze. Po raz w pierwszy w karierze awansowała do 1/8 finału seniorskiego Rolanda Garrosa. Jeszcze w Paryżu warszawianka narzekała na ból pleców.

- To już przeszłość - zapewnił jednak szkoleniowiec Świątek, dodając: - Jak jest teraz ze zdrowiem? Zawsze coś boli, ale nie powiedziałbym, żeby to było coś ponad normę.

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o Powstanie Warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"

Przed rokiem Iga Świątek okazała się najlepsza w juniorskim Wimbledonie. Teraz, po  raz pierwszy w karierze, zagra w seniorskiej edycji tego turnieju. W pierwszej rundzie rywalką naszej reprezentantki będzie sklasyfikowana na 81. miejscu w rankingu WTA Viktorija Golubić. Polka zajmuje 61. pozycję. Mimo to Piotr Sierzputowski przestrzega przed huraoptymizmem.

Czytaj także: możliwy mecz Świątek z Naomi Osaką w tegorocznym Wimbledonie

- Iga też zrobiła bardzo duży postęp, ale to jest tak bardzo wyrównane, że nieważne na kogo się trafi, z każdym można przegrać - zwrócił uwagę trener dla Polskiej Agencji Prasowej.

Mecz 1. rundy Wimbledonu 2019 Iga Świątek rozegra już w poniedziałek. Tego dnia w turnieju singlowym zaprezentują się również Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz (plan gier dostępny jest TUTAJ).

Źródło artykułu: