Wimbledon: wygrane Simony Halep i Karoliny Pliskovej. Magdalena Rybarikova pożegnała Arynę Sabalenkę

Simona Halep i Karolina Pliskova bez straty seta awansowały do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Magdalena Rybarikova wyeliminowała Arynę Sabalenkę.

Simona Halep Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 7) po raz dziewiąty bierze udział w Wimbledonie. Jej najlepszy rezultat to półfinał z 2014 roku. W poniedziałek Rumunka pokonała 6:4, 7:5 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 36). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 uzyskała w pierwszym gemie. Białorusinka rok temu w Londynie wyeliminowała Petrę Kvitovą w drodze do IV rundy. Tym razem w drugiej partii postraszyła Halep. Tenisistka z Mińska prowadziła 5:2 i miała piłkę setową przy 5:4. Jednak kompletnie się pogubiła i straciła 10 punktów z rzędu. W trwającym godzinę i 41 minut meczu Halep odparła pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Zanotowano jej 18 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Sasnowicz miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

Karolina Pliskova (WTA 3) wygrała 6:2, 7:6(4) z Lin Zhu (WTA 101). Czeszka obroniła trzy piłki setowe w 12. gemie drugiej partii. W ciągu 82 minut zaserwowała sześć asów i zdobyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Chinka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

W II rundzie Halep zmierzy się ze swoją rodaczką Mihaelą Buzarnescu (WTA 53), która w 81 minut pokonała 6:4, 6:4 Jessicę Pegulę (WTA 72). W pierwszym secie tenisistka z Bukaresztu mogła przegrywać 0:3, ale obroniła dwa break pointy. W drugiej partii od 4:0 straciła cztery gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. Kolejną rywalką Pliskovej będzie Monica Puig (WTA 52), która zwyciężyła 5:7, 6:4, 7:5 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 87) po dwóch godzinach i 35 minutach. W trzecim secie Słowaczka z 1:4 wyszła na 5:4, ale Portorykanka zdobyła 12 z 14 ostatnich punktów.

Magdalena Rybarikova (WTA 139) po raz kolejny pokazała, że na trawie jest bardzo groźną tenisistką. Słowaczka pokonała 6:2, 6:4 Arynę Sabalenkę (WTA 11). W ciągu 70 minut półfinalistka Wimbledonu 2017 obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Przy własnym pierwszym podaniu zgarnęła 23 z 28 punktów. Sabalenka popełniła osiem podwójnych błędów.

Elina Switolina (WTA 8) wygrała 7:5, 6:0 z Darią Gawriłową (WTA 74). W trwającym 65 minut meczu Ukrainka zdobyła 11 z 14 punktów przy siatce i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną jej przeciwniczką będzie Margarita Gasparian (WTA 62), która pokonała 6:4, 6:4 Annę-Lenę Friedsam (WTA 286). Rosjanka zniwelowała cztery z pięciu break pointów.

Madison Keys (WTA 16) wygrała 6:3, 6:2 z Luksiką Kumkhum (WTA 107). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 0:2. W ciągu 62 minut zaserwowała sześć asów i zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną rywalką finalistki US Open 2017 będzie Polona Hercog (WTA 60), która zwyciężyła 4:6, 7:6(5), 7:5 Viktorię Kuzmovą (WTA 47) po dwóch godzinach i 30 minutach. Słowenka w trzecim secie wróciła ze stanu 1:4. Obie tenisistki zdobyły po 115 punktów. Słowaczce zanotowano 32 kończące uderzenia i 21 niewymuszonych błędów. Kuzmova miała 50 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek.

Petra Martić (WTA 24) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Jennifer Brady (WTA 67) po godzinie i 57 minutach. Chorwatka zdobyła 22 z 28 punktów przy siatce i zaliczyła trzy przełamania. Posłała 30 kończących uderzeń i popełniła 23 niewymuszone błędy. Amerykance naliczono 29 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek. Miesiąc temu w Rolandzie Garrosie Martić osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Anett Kontaveit (WTA 20) wygrała 6:0, 3:6, 6:4 z Shelby Rogers (WTA 298). Estonka posłała siedem asów i zgarnęła 15 z 20 punktów przy siatce.

Sofia Kenin (WTA 28) w 65 minut pokonała 6:4, 6:2 Astrę Sharmę (WTA 93). Amerykanka wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie i zdobyła 30 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Maria Sakkari (WTA 32) zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Bernardę Perę (WTA 90). W ciągu 88 minut obroniła osiem z 10 break pointów. Dajana Jastremska (WTA 35) wygrała 6:3, 6:3 z Camilą Giorgi (WTA 42), ćwierćfinalistką imprezy sprzed roku. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Ukrainki. Włoszka popełniła osiem podwójnych błędów i 26 niewymuszonych przy 10 kończących uderzeniach. Jastremskiej zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Heather Watson (WTA 122) zwyciężyła 7:6(3), 6:2 Catherine McNally (WTA 165). W pierwszym secie Brytyjka wróciła z 1:3 i obroniła dwie piłki setowe przy 5:6. Marie Bouzkova (WTA 115) wygrała 6:3, 6:3 z Moną Barthel (WTA 96). W drugiej partii Czeszka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)