Tenis. Wimbledon 2019: Kvitova skruszyła opór Mladenović. Awans Riske po dreszczowcu

Petra Kvitova pokonała Kristinę Mladenović w II rundzie Wimbledonu 2019. Alison Riske wyeliminowała Ivanę Jorović po dreszczowcu.

Petra Kvitova PAP/EPA / NIC BOTHMA / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W II rundzie Wimbledonu Petra Kvitova (WTA 6) zmierzyła się z Kristiną Mladenović (WTA 48), z którą wygrała siedem z ośmiu wcześniejszych meczów. W czwartek Czeszka odniosła ósme zwycięstwo nad Francuzką. Pokonała ją 7:5, 6:2 po 85 minutach. W pierwszym secie dwukrotna mistrzyni londyńskiej imprezy wróciła z 3:5. W 10. gemie Mladenović nie wytrzymała napięcia. Zmarnowała trzy piłki setowe i oddała podanie dwoma podwójnymi błędami. Kvitova poszła za ciosem i uzyskała przełamanie na 7:5. Na otwarcie drugiej partii Czeszka straciła serwis, ale zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów.

Kvitova zaserwowała osiem asów, a Mladenović popełniła osiem podwójnych błędów. Czeszka zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Naliczono jej 24 piłki wygrane bezpośrednio i 18 pomyłek. Francuzka miała siedem kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Magda Linette.

Elise Mertens (WTA 21) wygrała 7:5, 6:0 z Moniką Niculescu (WTA 111). Belgijka od 3:5 zdobyła 10 gemów z rzędu. W ciągu 90 minut obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans. Zanotowano jej 30 kończących uderzeń i 23 niewymuszone błędy. Rumunka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. W III rundzie Mertens zmierzy się z Qiang Wang.

Carla Suarez (WTA 31) zwyciężyła 7:6(2), 7:6(4) Pauline Parmentier (WTA 88). Hiszpanka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym odrodziła się z 2:5 (obroniła piłkę setową w 10. gemie), a w drugim wróciła z 1:3. Przy 7:6, 6:5 zmarnowała dwie piłki meczowe, ale zwycięstwo przypieczętowała w drugim tie breaku. W ciągu godziny i 40 minut Suarez zdobyła o siedem punktów więcej od Francuzki (83-76).

Barbora Strycova (WTA 54) pokonała 6:3, 7:5 Laurę Siegemund (WTA 82). W drugim secie miał miejsce gem złożony z 28 punktów. Niemka utrzymała w nim podanie po obronie siedmiu break pointów, ale w całym meczu została przełamana pięć razy.

Alison Riske (WTA 55) zwyciężyła 6:2, 6:7(3), 9:7 Ivanę Jorović (WTA 99) po dwóch godzinach i 50 minutach. Serbka z 2:6, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta, w którym z 2:5 wyrównała na 5:5. Amerykanka zmarnowała po jednej piłce meczowej w 12. i 14. gemie, ale w 16. dopięła swego.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)