Tenis. Wimbledon 2019: będzie zmiana na polskim tronie. Magda Linette wyprzedzi Igę Świątek w rankingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette zwycięstwem nad Amandą Anisimovą w II rundzie Wimbledonu 2019 zapewni sobie kolejny awans w światowej hierarchii. Polka wyprzedzi Igę Świątek i ponownie zostanie pierwszą rakietą Polski.

Przed wielkoszlemowym turniejem w Londynie Iga Świątek zajmowała 64. miejsce, a Magda Linette była 75. rakietą globu. Obie nasze tenisistki powinny zanotować awans w rankingu WTA, który ukaże się 15 lipca 2019 roku. Warszawianka odpadła co prawda w I rundzie Wimbledonu 2019, ale dostanie "na czysto" 10 punktów, ponieważ nie miała niczego do obrony.

Linette natomiast pokonała w turnieju głównym Wimbledonu 2019 Rosjankę Annę Kalinską i Amerykankę Amandę Anisimovą. To oznacza, że zdobyła już na słynnych trawnikach 130 punktów. W zeszłym roku odpadła tutaj w I rundzie, zatem poprawi dorobek o 120 punktów. Dzięki temu przesunie się w okolice 60. lokaty i wyprzedzi Świątek.

Poznanianka odzyska miano pierwszej rakiety Polski, które utraciła na rzecz Świątek po Rolandzie Garrosie 2019. W sobotę zmierzy się z Petrą Kvitovą i jeśli znajdzie sposób na Czeszkę, to awansuje w okolice życiówki (55. miejsce). Gdyby Linette doszła w Wimbledonie do ćwierćfinału, to spełniłaby kolejne marzenie i zadebiutowałaby w Top 50.

Zobacz także: Wimbledon: Hubert Hurkacz pokazał charakter i zagra w III rundzie Wimbledon: czterosetowe otwarcie Łukasza Kubota i Marcelo Melo

ZOBACZ WIDEO Uwaga, duży turniej w Polsce! Przyjadą gwiazdy

Źródło artykułu: