Tenis. Wimbledon 2019: czterosetowe otwarcie Kubota i Melo. Kolejnymi rywalami Australijczycy

Łukasz Kubot i Marcelo Melo Wimbledon 2019 rozpoczęli od zwycięstwa w czterech setach. W I rundzie wyeliminowali Bena McLachlana i Jana-Lennarda Struffa.

Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
W środę Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozpoczęli trzeci wspólny występ w Wimbledonie. W 2017 roku święcili triumf, a w ubiegłym sezonie odpadli w II rundzie. Polak i Brazylijczyk pokonali 4:6, 6:3, 7:5, 7:5 Japończyka Bena McLachlana i Niemca Jana-Lennarda Struffa. Było to drugie spotkanie tych par na przestrzeni kilkunastu dni. W półfinale w Halle również lepsi byli Kubot i Melo.

O losach pierwszego i drugiego seta przesądziło jedno przełamanie. McLachlan i Struff uzyskali je na 2:1, a Kubot i Melo na 4:2. W trzeciej partii Polak i Brazylijczyk odrobili straty z 2:5. W 10. gemie obronili dwie piłki setowe. W czwartym secie mistrzowie z 2017 roku wykorzystali break pointa na 6:5, a po chwili zakończyli spotkanie serwisem.

W trwającym dwie godziny i 55 minut meczu meczu Kubot i Melo mieli problemy z serwisem. Posłali dziewięć asów, ale popełnili 13 podwójnych błędów. Polak i Brazylijczyk zdobyli o cztery punkty więcej od rywali (125-121). Obronili pięć z siedmiu break pointów, a sami wykorzystali cztery z 11 szans na przełamanie.

W 2017 roku Kubot i Melo część sezonu na trawie zakończyli bez porażki (bilans meczów 14-0). Triumfowali wtedy w Den Bosch, Halle i Wimbledonie. W ubiegłym sezonie w Londynie w II rundzie przegrali z Marcinem Matkowskim i Jonathanem Erlichem. W sumie Polak i Brazylijczyk razem wywalczyli cztery tytuły na trawie, z czego dwa w Halle.

Kolejnymi rywalami Kubota i Melo będą Australijczycy Alex de Minaur i Matt Reid.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów
środa, 3 lipca

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Ben McLachlan (Japonia) / Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 6:3, 7:5, 7:5

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do III rundy debla Wimbledonu 2019?