WTA Lozanna: Alize Cornet kontra Fiona Ferro. Francuzki zmierzą się o tytuł

Alize Cornet pokonała Tamarę Korpatsch w półfinale turnieju WTA International w Lozannie. W niedzielnym finale Francuzka zmierzy się ze swoją rodaczką Fioną Ferro.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 48) w ubiegłym sezonie wywalczyła tytuł w Gstaad. W tym roku turniej zmienił lokalizację i odbywa się w Lozannie. Francuzka ponownie wystąpi w finale. W sobotę, w półfinale, pokonała 6:3, 6:4 Tamarę Korpatsch (WTA 142). W drugim secie tenisistka z Nicei od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trwającym godzinę i 45 minut meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Cornet. Francuzka zdobyła o 13 punktów więcej od Korpatsch (74-61). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Fiona Ferro (WTA 98) wygrała 6:1, 6:4 z Bernardą Perą (WTA 85). W ciągu 89 minut Francuzka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z 15 szans na przełamanie. Zgarnęła 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i osiągnęła pierwszy finał w głównym cyklu.

Cornet w drodze do 13. singlowego finału w WTA Tour straciła jednego seta, w ćwierćfinale z Natalią Wichliancewą. Ferro również przegrała jedną partię. W II rundzie wróciła ze stanu 1:6, 2:5 i wyeliminowała Mihaelę Buzarnescu.

W niedzielę Cornet powalczy o siódmy singlowy tytuł w WTA Tour. Z Ferro tenisistka z Nicei nigdy wcześniej się nie zmierzyła. Będzie to pierwsze starcie Francuzek w finale turnieju WTA od 2009 roku, gdy na Bali Marion Bartoli skreczowała w meczu z Aravane Rezai.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)