ATP Gstaad: Joao Sousa ugryziony i zwycięski. Roberto Bautista pokonał Jaume Munara

Najwyżej rozstawiony Roberto Bautista w dwóch setach pokonał Jaume Munara w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. Joao Sousa w czasie meczu z Gian Marco Moronim został ugryziony przez pszczołę.

Marcin Motyka
Joao Sousa Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Joao Sousa
Roberto Bautista, sensacyjny półfinalista niedawnego Wimbledonu, wrócił na kort po krótkich wakacjach. I od razu czekało go trudne wyzwanie. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Gstaad, zmierzył się z młodszym rodakiem, Jaume Munarem. Hiszpan jednak okazał się lepszy od swojego krajana, w inauguracyjnej partii obronił trzy setbole i zwyciężył 7:6(7), 6:4.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Bautista zmierzy się z Joao Sousą, z którym ma bilans 3-2. Portugalczyk w czwartek pokonał 6:4, 6:4 kwalifikanta Gian Marco Moroniego , a więcej problemów niż rywal sprawiła mu... pszczoła. Natarczywy owad na początku drugiego seta ugryzł bowiem tenisistę w ramię i mecz na kilka minut musiał zostać przerwany.

Dusan Lajović, zeszłotygodniowy mistrz turnieju w Umagu, na otwarcie zmagań w Gstaad przeżył huśtawkę nastrojów w pojedynku z Denisem Istominem. Serb wygrał pierwszego seta 6:4, w drugim prowadził już 5:1, lecz nie wykorzystał meczbola i przegrał tę partię w tie breaku. Z kolei w trzeciej odsłonie przegrywał 3:5, ale doprowadził do kolejnego tie breaka, w którym triumfował i ostatecznie zakończył spotkanie wygraną 6:4, 6:7(2), 7:6(2).

W 1/4 finału oznaczony numerem trzecim Lajović zmierzy się z Pablo Andujarem, turniejową "siódemką". Hiszpan, mistrz J. Safra Sarassin Swiss Open Gstaad z 2014 roku, pokonał 6:1, 3:6, 7:6(2) Taro Daniela.

J. Safra Sarassin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)