ATP Hamburg: Alexander Zverev i Fabio Fognini w ćwierćfinale. Imponujący finisz Filipa Krajinovicia

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Federico Delbonisa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Do 1/4 finału awansowali też Fabio Fognini, Filip Krajinović i Pablo Carreno.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev notuje udany powrót do rodzinnego miasta. Niemiec, który w turnieju ATP w Hamburgu występuje po raz pierwszy od 2016 roku, jest już w ćwierćfinale. W czwartkowym pojedynku 1/8 finału rozstawiony z numerem drugim Zverev poradził sobie z groźnym na ceglanej mączce Federico Delbonisem, wygrywając 6:4, 7:6(2) w godzinę i 45 minut.

- W drugim secie mogłem wygrać szybciej, ale on rozegrał znakomity gem. Najważniejsze, że dość łatwo wygrałem tie breaka i zakończyłem mecz. Podczas każdego meczu masz momenty, kiedy przegrywasz gemy i zostajesz przełamany. Liczy się, by to odwrócić i ja właśnie to zrobiłem - powiedział Zverev, który w czwartek zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy przełamania i 27 zagrań kończących.

W 1/4 finału Zverev, grający w European Open 2019 z dziką kartą, zmierzy się z Filipem Krajinoviciem. Serb w pierwszym meczu czwartego dnia turnieju okazał się lepszy od Martina Klizana. Krajinović przegrywał 6:7(6), 3:5, ale od tego momentu zdobył dziesięć z 11 rozegranych gemów i ostatecznie zwyciężył 6:7(6), 7:5, 6:1.

Dwóch pozostałych reprezentantów gospodarzy, którzy w czwartek pojawili się na korcie centralnym, poniosło porażki. Inny posiadacz dzikiej karty, 18-letni Rudolf Molleker, uległ 5:7, 4:6 Fabio Fogniniemu. Włoch w ciągu 81 minut gry zaserwował siedem asów, wykorzystał trzy z pięciu break pointów i posłał 22 uderzenia wygrywające.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem oznaczonego "trójką" Fogniniego został Pablo Carreno, z którym grał sześciokrotnie i nigdy nie wygrał. Hiszpan w II rundzie także wyeliminował niemieckiego tenisistę, rozstawionego z numerem siódmym Jana-Lennarda Struffa.