ATP Waszyngton: efektowna inauguracja Huberta Hurkacza. Polak wygrał w 63 minuty

Hubert Hurkacz awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W poniedziałek Polak w dwóch setach i w 63 minuty pokonał Amerykanina Donalda Younga.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Występem w turnieju ATP w Waszyngtonie Hubert Hurkacz rozpoczął letni sezon gry na kortach twardych w Ameryce Północnej. Inauguracja tego okresu w męskich rozgrywkach okazała się dla niego bardzo pomyślna. W I rundzie imprezy Citi Open Polak w efektownym stylu rozprawił się z Donaldem Youngiem.

Pierwszy set poniedziałkowego meczu był pełną dominacją Hurkacza. Wrocławianin grał za dobrze, za szybko i za dokładnie dla swojego przeciwnika. Po dwóch przełamaniach wyszedł na prowadzenie 5:1, a po chwili zakończył tę partię zaledwie 20 minut od jej rozpoczęcia.

Druga odsłona również bardzo dobrze rozpoczęła się dla Polaka, który już w trzecim gemie odebrał podanie Youngowi. Lecz po chwili sam został przełamany, przy break poincie popełniając podwójny błąd serwisowy. Tym samym pozwolił Amerykaninowi wrócić do gry.

Chwilę po stracie serwisu Polak ponownie przełamał Younga i wyszedł na prowadzenie 3:2, ale to nie ugasiło zapału Younga. Amerykanin nabrał pewności siebie, ograniczył liczbę błędów własnych i wyczuł swoją szansę. Coraz częściej zaczął też zagrażać naszemu reprezentantowi w wymianach i skuteczniej radził sobie z jego podaniem.

Kluczowym momentem spotkania okazał się ósmy gem drugiej odsłony, w którym Hurkacz wyszedł ze stanu 0-40. Dzięki temu objął prowadzenie 5:3, a przy wyniku 5:4 zwieńczył całe starcie. W ostatnim punkcie posłał wygrywający serwis i po 63 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Wygrywając w poniedziałek, Hurkacz podwyższył na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Youngiem (pokonał Amerykanina także 8 marca w I rundzie imprezy w Indian Wells). W II rundzie Citi Open, w środę, Polak zmierzy się z kolejnym reprezentantem gospodarzy, Johnem Isnerem, turniejową "piątką".