WTA San Jose: Kasatkina odprawiła Buzarnescu. Wygrana Vandeweghe w pierwszym starcie w sezonie

Daria Kasatina wyeliminowała Mihaelę Buzarnescu w I rundzie turnieju WTA International w San Jose. Notująca pierwszy start w sezonie Coco Vandeweghe pokonała Marie Bouzkovą.

Daria Kasatkina Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Mihaela Buzarnescu (WTA 58) w swoim dorobku ma jeden singlowy tytuł w głównym cyklu. Zdobyła go w ubiegłym sezonie w San Jose. Rumunka nie obroni tytułu. Odpadła w I rundzie po porażce 2:6, 2:6 z Darią Kasatkiną (WTA 40). W drugim secie Rosjanka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym 64 minuty spotkaniu wykorzystała pięć z sześciu break pointów i zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie Kasatkina zmierzy się z Eliną Switoliną.

Coco Vandeweghe (WTA 636) pokonała 6:2, 6:4 Marie Bouzkovą (WTA 91). W ciągu 83 minut Amerykanka zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła sześć z siedmiu break pointów. Dla tenisistki z Rancho Santa Fe to pierwszy występ w sezonie. Miała problemy ze stopą i kostką. Vandeweghe przerwała serię dziewięciu z rzędu przegranych spotkań. To jej pierwsze zwycięstwo od czerwca 2018 roku, gdy doszła do półfinału w Den Bosch. Następną przeciwniczką półfinalistki Australian Open i US Open 2017 będzie Aryna Sabalenka.

Maria Sakkari (WTA 30) pokonała 6:1, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 47). W ciągu 65 minut Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 22 punktów przy własnym drugim podaniu. Greczynka odparła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Sakkari podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Aleksandrową.

Kolejną rywalką Greczynki będzie Mayo Hibi (WTA 265), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:6(3) Timeę Babos (WTA 126). W trzecim secie Węgierka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale nie udało się jej odwrócić losów tej konfrontacji. W trwającym dwie godziny i 48 minut meczu popełniła 12 podwójnych błędów. Japonka zdobyła o 10 punktów więcej (110-100) i cieszyła się z pierwszego wygranego spotkania w głównym cyklu.

Kristie Ahn (WTA 178) pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 42). W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Elise Mertens.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)