WTA Waszyngton: Su-Wei Hsieh w ćwierćfinale po dreszczowcu. Zarina Dijas lepsza od Łesi Curenko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh

Su-Wei Hsieh wygrała z Warwarą Graczewą po trzysetowym dreszczowcu w II rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Do ćwierćfinału awansowała Zarina Dijas, która wyeliminowała Łesię Curenko.

Su-Wei Hsieh (WTA 31) miała wielkie problemy z 19-letnią Warwarą Graczewą (WTA 211) w II rundzie turnieju w Waszyngtonie. W pierwszym secie Tajwanka wróciła z 2:5, a w drugim od 4:2 straciła cztery gemy z rzędu. W trzeciej partii prowadziła 3:1, ale zwycięstwo zapewniła sobie w tie breaku za trzecią piłką meczową. W trwającym dwie godziny i 38 minut spotkaniu obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań, a Rosjanka zdobyła o sześć punktów więcej (119-113).

W ćwierćfinale Hsieh zmierzy się z Catherine McNally (WTA 150), która wygrała 6:3, 1:6, 6:3 z Christiną McHale (WTA 105). W ciągu dwóch godzin i 15 minut 17-latka z Cincinnati zaserwowała osiem asów. Obroniła 14 z 19 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. McNally po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału w głównym cyklu.

Zarina Dijas (WTA 84) pokonała 6:4, 6:4 Łesię Curenko (WTA 35). W ciągu godziny i 53 minut Kazaszka zdobyła o 10 punktów więcej (78-68). Zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Ukrainką. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W Eastbourne lepsza była Curenko.

Kolejną rywalką Dijas będzie Camila Giorgi (WTA 62), która zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Rebekkę Peterson (WTA 70). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Włoszka zaserwowała 13 asów i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Giorgi osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od października ubiegłego roku, gdy zdobyła tytuł w Linzu.

Citi Open, Waszyngton (USA) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 1 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 4)- Warwara Graczewa (Rosja, Q) 7:5, 4:6, 7:6(6) Zarina Dijas (Kazachstan) - Łesia Curenko (Ukraina, 5) 6:4, 6:4 Camila Giorgi (Włochy) - Rebecca Peterson (Szwecja) 3:6, 6:3, 6:4 Catherine McNally (USA, WC) - Christina McHale (USA) 6:3, 1:6, 6:3

Czy Su-Wei Hsieh awansuje do półfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?