WTA Toronto: wygrane Karoliny Woźniackiej i Belindy Bencić. Dajana Jastremska lepsza od Johanny Konty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka i Belinda Bencić awansowały do II rundy turnieju WTA Premier 5 w Toronto. Odpadła Johanna Konta, która przegrała z Dajaną Jastremską.

W poniedziałek rozpoczął się turniej Rogers Cup. Tradycyjnie w roku nieparzystym tenisistki rywalizują w Toronto. Pierwszy mecz ma za sobą Karolina Woźniacka (WTA 18), która pokonała 6:4, 6:2 Julię Putincewą (WTA 42). W pierwszym secie Dunka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym 87 minut spotkaniu była liderka rankingu zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaserwowała cztery asy. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Putincewa popełniła sześć podwójnych błędów. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Iga Świątek lub Ajla Tomljanović.

Belinda Bencić (WTA 12) w 63 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Anastazję Potapową (WTA 75). Rosjanka zrobiła 10 podwójnych błędów. Szwajcarka zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans i zgarnęła 64 ze 100 rozegranych punktów (64 proc.). W II rundzie Szwajcarka zmierzy się z Julią Görges (WTA 25), która zwyciężyła 6:3, 1:6, 7:6(5) Polonę Hercog (WTA 54). Niemka spotkanie zakończyła za czwartą piłką meczową (dwie zmarnowała w 10. gemie trzeciej partii). Podwyższyła na 6-2 bilans meczów ze Słowenką.

Johanna Konta (WTA 14) przegrała 3:6, 2:6 z Dajaną Jastremską (WTA 33). W ciągu 80 minut Ukrainka odparła cztery z pięciu break pointów. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi w 2019 roku. W Eastbourne lepsza była Brytyjka. Elise Mertens (WTA 20) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:1 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 46). W trwającym godzinę i 49 minut meczu Belgijka zniwelowała siedem z ośmiu break pointów.

Sofia Kenin (WTA 29) wygrała 6:4, 6:3 z Su-Wei Hsieh (WTA 30). W pierwszym secie Amerykanka od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 75 minut uzyskała sześć przełamań. Tajwanka popełniła osiem podwójnych błędów. W II rundzie Kenin zmierzy się z Ashleigh Barty. Marie Bouzkova (WTA 91) w 62 minuty rozbiła 6:0, 6:1 Leylah Fernandez (WTA 260), 16-letnią reprezentantkę gospodarzy. Łupem Czeszki padło 55 z 81 rozegranych punktów (68 proc.).

Jennifer Brady (WTA 76) pokonała 6:1, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 50). W ciągu 64 minut Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko cztery z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka zaserwowała sześć asów i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie Rolanda Garrosa 2017 wygrała Mladenović po dreszczowcu (3:6, 6:3, 9:7). Kolejną rywalką Brady będzie broniąca tytułu Simona Halep.

Rogers Cup, Toronto (Kanada) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,83 mln dolarów poniedziałek, 5 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 15) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:2 Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Anastazja Potapowa (Rosja, Q) 6:2, 6:1 Dajana Jastremska (Ukraina) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 13) 6:3, 6:2 Elise Mertens (Belgia) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 3:6, 6:3, 6:1 Sofia Kenin (USA) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:4, 6:3 Julia Görges (Niemcy) - Polona Hercog (Słowenia, Q) 6:3, 1:6, 7:6(5) Marie Bouzkova (Czechy, Q) - Leylah Fernandez (Kanada, WC) 6:0, 6:1 Jennifer Brady (USA, Q) - Kristina Mladenović (Francja, WC) 6:1, 6:2

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Naomi Osaka (Japonia, 2); Karolina Pliskova (Czechy, 3); Simona Halep (Rumunia, 4); Kiki Bertens (Holandia, 5); Elina Switolina (Ukraina, 6); Sloane Stephens (USA, 7); Serena Williams (USA, 8)

Czy Belinda Bencić awansuje do III rundy turnieju WTA w Toronto?