ATP Montreal: Denis Shapovalov i Gael Monfils zwycięscy w sesji nocnej. Pewny awans Roberto Bautisty

Denis Shapovalov w dwóch setach setach pokonał Pierre'a-Huguesa Herberta w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. W drugim poniedziałkowym meczu sesji nocnej Gael Monfils wygrał z Peterem Polanskym.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Przed dwoma laty podczas turnieju ATP w Montrealu zabłysła gwiazdka Denisa Shapovalova. Wówczas jako 18-letni i notowany na 143. miejscu w rankingu tenisista wyeliminował m.in. Juana Martina del Potro oraz Rafaela Nadala i dotarł do półfinału. Teraz po 24 miesiącach od tamtych wydarzeń wrócił do drugiego największego miasta swojej ojczyzny jako jeden z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia. W poniedziałek Kanadyjczyk pokazał, że nieprzypadkowo zasługuje na to miano. W meczu I rundy Rogers Cup 2019 przeciw Pierre'owi-Huguesowi Herbertowi zaprezentował bardzo agresywną grę i zwyciężył 6:3, 7:5.

Wygrywając, Shapovalov, który w spotkaniu z Herbertem zapisał na swoim koncie pięć asów, cztery przełamania i 22 zagrania kończące, przerwał serię pięciu porażek z rzędu. O kolejną wygraną nie będzie mu łatwo. W 1/16 finału zmierzy się z Dominikiem Thiemem, turniejową "dwójką".

Drugi poniedziałkowy mecz sesji nocnej także był konfrontacją tenisistów z Kanady i Francji, tyle że tym razem górą okazał się reprezentant Trójkolorowych. Powracający do rozgrywek po wyleceniu kontuzji kostki Gael Monfils pokonał w trzech setach posiadacza dzikiej karty Petera Polansky'ego. W II rundzie paryżanin zagra z Ilją Iwaszką. Białorusin w pojedynku kwalifikantów ograł Soona Woo Kwona.

We francuskim starciu na korcie Banque Nationale Richard Gasquet wygrał 7:6(2), 6:4 z Benoitem Paire'em. Dla 33-latka z Beziers to siódma wygrana nad rodakiem w ich ósmej konfrontacji. Kolejnym przeciwnikiem Gasqueta będzie oznaczony numerem piątym Kei Nishikori.

Do II rundy awansował także inny Francuz, Adrian Mannarino, który pokonał 6:4, 6:4 Michaiła Kukuszkina. Z kolei Roberto Bautista, turniejowa "dziesiątka", oddał pięć gemów kwalifikantowi Bernardowi Tomiciowi. W ciągu godziny gry Hiszpan zaserwował osiem asów i uzyskał trzy przełamania.