ATP Montreal: Dominic Thiem wygrał swój pierwszy mecz w Kanadzie. Stan Wawrinka i John Isner poza turniejem

Dominic Thiem wygrał pierwszy w karierze mecz w rozgrywanym na kortach twardych turnieju Rogers Cup, pokonując w trzech setach Denisa Shapovalova. Z imprezą ATP Masters 1000 w Montrealu w środę pożegnali się Stan Wawrinka, Borna Corić i John Isner.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W co aż trudno uwierzyć, przystępując do tegorocznej edycji Rogers Cup, Dominic Thiem nie miał na koncie wygranego meczu w tej imprezie. W pięciu dotychczasowych startach w międzynarodowych mistrzostwach Kanady zawsze przegrywał swoje inauguracyjne spotkanie. Tę złą passę przerwał jednak w środę. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:4, 3:6, 6:3 reprezentanta gospodarzy, Denisa Shapovalova, półfinalistę z Montrealu z sezonu 2017.

- To był wyjątkowy mecz, bo Denis jest miejscowym bohaterem. Wspierały go całe trybuny, więc było trudno. Cieszę się, że zwyciężyłem, bo każda wygrana w turniejach Masters 1000 jest czymś specjalnym - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Thiem, który w III rundzie zmierzy się z Marinem Ciliciem. Z Chorwatem grał do tej pory jeden raz. W 2016 roku w Brisbane zwyciężył 2:6, 7:6(4), 6:4.

Mecz, na który czekała cała Kanada, starcie dwóch najlepszych tenisistów tego kraju, Felixa Augera-Aliassime'a i Milosa Raonicia, zakończył się rozczarowaniem. Zmagający się z bólem pleców Raonić po wygraniu drugiego seta uznał, że nie jest w stanie kontynuować gry i poddał rywalizację.

Tym samym w czwartek, w dniu swoich 19. urodzin, Auger-Aliassime stanie przed szansą na awans do ćwierćfinału Rogers Cup. Kanadyjczyk zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Rozstawiony z numerem szóstym Rosjanin, zeszłoroczny półfinalista tej imprezy, w trzech setach okazał się lepszy od Stana Wawrinki.

Kyle Edmund w I rundzie zawodów w Montrealu wyeliminował zeszłotygodniowego mistrza z Waszyngtonu Nicka Kyrgiosa, ale w kolejnej fazie nie sprostał finaliście ze stolicy USA, Daniłowi Miedwiediewowi. Rosjanin pokonał Brytyjczyka 6:3, 6:0 w 59 minut i teraz stanie naprzeciw Cristiana Garina. Chilijczyk w środę sprawił niespodziankę, wygrywając 6:3, 6:4 z Johnem Isnerem, turniejową "12".

Oznaczony numerem siódmym Fabio Fognini wygrał 7:6(3), 6:3 z kwalifikantem Tommym Paulem. W 1/8 finału Włoch zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz oddał tylko trzy gemy rozstawionemu z "11" Bornie Coriciowi.