ATP Montreal: Hubert Hurkacz poznał rywala w III rundzie. Zmierzy się z Gaelem Monfilsem

Gael Monfils będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. W 1/16 finału Francuz w dwóch setach pokonał kwalifikanta Ilję Iwaszkę.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Gael Monfils
Gael Monfils w Montrealu rozgrywa pierwszy turniej od czasu Wimbledonu, który zakończył z urazem kostki. Francuz ciągle nie jest w optymalnej dyspozycji, ale w imprezie Rogers Cup 2019 wygrał już dwa mecze. Po tym, jak w poniedziałek uporał się z posiadaczem dzikiej karty Peterem Polanskym, w II rundzie pokonał kwalifikanta Ilję Iwaszkę.

Przez początkową godzinę środowy mecz przebiegał pod dyktando Monfilsa. Francuz dyktował warunki gry, wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim prowadził już 5:3. Wówczas jednak zaczęły się problemy. W dziesiątym gemie nie wykorzystał trzech meczboli i oddał podanie. Iwaszka wyczuł swoją szansę i wywierał coraz większą presję.

O losach drugiej partii decydował tie break. W nim obaj tenisiści walczyli punkt za punkt, ale w rozstrzygających momentach to Monfils był skuteczniejszy. Francuz przy stanie 5-6 oddalił setbola przy serwisie Iwaszki, następnie wyszedł na 7-6 i zakończył spotkanie.

Mecz trwał godzinę i 48 minut. W tym czasie Monfils zaserwował pięć asów, popełnił taką samą liczbę podwójnych błędów serwisowych, przy własnym podaniu wygrał 65 proc. wymian, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 85 punktów, o sześć więcej od Iwaszki.

W III rundzie, w czwartek, rozstawiony z numerem 16. Francuz zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy pojedynek między tymi tenisistami.