WTA Toronto: Iga Świątek - Naomi Osaka. Japonka nagrodziła brawami świetne zagranie Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mitchell Layton / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Mitchell Layton / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

W trakcie meczu Igi Świątek z Naomi Osaką nie brakowało pięknych zagrań. Po jednej wymianie Japonka nagrodziła brawami świetne uderzenie Polki.

Na początku drugiego gema drugiego seta Naomi Osaka ruszyła do siatki, ale Iga Świątek skontrowała ją świetnym minięciem z forhendu po linii. Po zakończeniu spotkania Japonka napisała na Twitterze, że było to zagranie dnia i biła brawa 18-letniej warszawiance.

- Dla mnie jej piłki były bardzo dziwne. Ze strony forhendowej miały sporą rotację i spadały w kort. Uważam, że uderza bardzo dobrze po krosie z obu stron, dlatego na początku było trochę trudno - przyznała wiceliderka rankingu WTA.

Osaka wygrała cały mecz 7:6(4), 6:4 i to ona zagra w ćwierćfinale turnieju Rogers Cup 2019 w Toronto z Amerykanką Sereną Williams. Japonka wyznała potem w mediach społecznościowych, że chętnie potrenuje z Polką w Nowym Jorku przed US Open 2019.

Zobacz także: Toronto: Serena Williams skruszyła opór Jekateriny Aleksandrowej Toronto: Simona Halep nie dała szans Swietłanie Kuzniecowej

ZOBACZ WIDEO: EFL Cup. Faworyt nie zawiódł. Portsmouth pewnie ograło Birmingham City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: