ATP Cincinnati: Roger Federer w godzinę w 1/8 finału. Pablo Carreno obronił meczbola i pokonał Johna Isnera

Roger Federer w dwóch setach pokonał Juana Ignacio Londero w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Pablo Carreno wygrał z Johnem Isnerem i w 1/8 finału zmierzy się z broniącym tytułu Novakiem Djokoviciem.

Marcin Motyka
Roger Federer Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Roger Federer
Przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati Roger Federer nie chciał wiele mówić o swoich przewidywaniach. - Nie powiesz rywalom czy podczas konferencji prasowej, jakie masz odczucia przed pierwszym meczem. Ale wiesz, czy masz szansę na dobry występ, czy po prostu cieszysz się z możliwości powrotu do rozgrywek - powiedział. Na inaugurację występów w Western & Southern Open 2019 odniósł pewne zwycięstwo nad Juanem Ignacio Londero (6:3, 6:4).

Pierwszy set rozstrzygnął się w początkowej fazie. Już w drugim gemie Londero oddał podanie podwójnym błędem serwisowym, po chwili Federer podwyższył na 3:0 i tej przewagi już nie stracił. W drugiej odsłonie przy stanie 2:2 mecz na ponad godzinę przerwały opady deszczu. Po wznowieniu powtórzyła się sytuacja z inauguracyjnej partii - Argentyńczyk ponownie przy break poincie popełnił podwójny błąd, a Szwajcar pewnie utrzymywał własne podanie i doprowadził spotkanie do końca.

Mecz trwał 61 minut. W tym czasie Federer zaserwował dziewięć asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał dwa breaki, posłał 26 zagrań kończących, popełnił 19 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 58 punktów, o 14 więcej od przeciwnika. Londero natomiast zapisano trzy asy, dziesięć uderzeń wygrywających oraz 13 pomyłek własnych.

Rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar, siedmiokrotny mistrz Western & Southern Open, w 1/8 finału, w czwartek, zmierzy się z rodakiem Stanem Wawrinką bądź z rosyjskim kwalifikantem Andriejem Rublowem.

W drugim wtorkowym spotkaniu sesji nocnej Pablo Carreno okazał się lepszy od Johna Isnera. Hiszpański kwalifikant pokonał oznaczonego "13" Amerykanina 6:4, 6:7(1), 7:6(6), przy stanie 5-6 w tie breaku decydującej partii broniąc meczbola. Pojedynek trwał 153 minuty, a dobiegł końca o godz. 1:14 lokalnego czasu. W III rundzie Carreno zagra z najwyżej rozstawionym Novakiem Djokoviciem, zeszłorocznym zwycięzcą zawodów w stanie Ohio.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)