WTA Cincinnati: Petra Kvitova pokonana przez Marię Sakkari. Serena Williams wycofała się

Petra Kvitova przegrała z Marią Sakkari w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Wycofała się Serena Williams, a na jej miejsce weszła Jessica Pegula, która uległa Zarinie Dijas.

Petra Kvitova Getty Images / Tom Dulat / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W Cincinnati Petra Kvitova (WTA 6) zanotowała pierwszy występ od Wimbledonu, z którego w 1/8 finału wyeliminowała ją Johanna Konta. Czeszka odpadła w II rundzie po porażce 4:6, 6:2, 3:6 z Marią Sakkari (WTA 33). W pierwszym secie Greczynka wróciła z 2:4, a w trzecim oddała podanie przy 1:1, by zdobyć pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Kvitova popełniła dziewięć podwójnych błędów. Sakkari zdobyła o pięć punktów więcej (95-90) i po raz drugi w tym roku pokonała Czeszkę (Rzym). Kolejną rywalką Greczynki będzie Aryna Sabalenka lub Saisai Zheng.

W I rundzie Madison Keys (WTA 18) zwyciężyła 6:7(4), 7:6(5), 6:4 Garbine Muguruzę (WTA 27) po dwóch godzinach i 20 minutach. Hiszpanka była blisko zapewnienia sobie awansu. W tie breaku drugiego seta prowadziła 4-1, a od 5-3 straciła cztery punkty z rzędu. Decydującą partię rozpoczęła od przełamania, ale później dwa razy oddała podanie i pożegnała się z turniejem. Keys zaserwowała 13 asów i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Muguruzą. Po raz trzeci zmierzyły się w Cincinnati. W 2012 roku (kwalifikacje) lepsza była Amerykanka, a dwa lata temu z wygranej cieszyła się Hiszpanka.
W II rundzie Keys zmierzy się z Darią Kasatkiną (WTA 41), która pokonała 6:4, 7:6(9) Barborę Strycovą (WTA 31). W drugim secie Rosjanka wróciła z 2:5. W tie breaku obroniła piłkę setową, a wygraną zapewniła sobie za siódmą meczową okazją (cztery zmarnowała przy 6-2). W ciągu dwóch godzin i ośmiu minut Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też uzyskała pięć przełamań. Wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Czeszką. Kasatkina przegrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze z Keys.

Sofia Kenin (WTA 22) zwyciężyła 6:4, 7:6(6) Julię Görges (WTA 28). W drugim secie Amerykanka wróciła z 2:4 i z 3-5 w tie breaku. W ciągu godziny i 57 minut reprezentantka gospodarzy popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Niemka zaserwowała 10 asów. Obie tenisistki zdobyły po 85 punktów. Kenin uzyskała cztery przełamania i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Görges. Amerykanka w ubiegłym tygodniu świetnie spisała się w Toronto. Wyeliminowała Ashleigh Barty i Elinę Switolinę w drodze do półfinału.

Kolejną rywalką Kenin będzie Zarina Dijas (WTA 80), która pokonała 7:5, 6:4 Jessicę Pegulę (WTA 56). Kazaszka miała grać z inną Amerykanką, Sereną Williams. Dwukrotna mistrzyni imprezy (2014, 2015) wycofała się z powodu kontuzji pleców, przez którą skreczowała w niedzielnym finale w Toronto. Pegula w pierwszym secie z 0:5 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek setowych, ale przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii Dijas dwa razy odebrała reprezentantce gospodarzy podanie. Obie tenisistki miały po 14 break pointów. Kazaszka obroniła 10, a sama zaliczyła sześć przełamań.

Yafan Wang (WTA 52) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Monikę Puig (WTA 44) po dwóch godzinach i 40 minutach. Chinka odrodziła się ze stanu 3:6, 3:5. W całym meczu zaserwowała 12 asów. Obroniła 15 z 19 break pointów i uzyskała pięć przełamań. Kolejną rywalką Wang będzie Karolina Pliskova.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)