WTA Nowy Jork: Giorgi wygrała maraton z Petković. Awans Cornet, porażka Strycovej

Camila Giorgi pokonała Andreę Petković po maratonie w II rundzie turnieju WTA International w Nowym Jorku. Odpadła Barbora Strycova, a do ćwierćfinału awansowała Alize Cornet.

Camila Giorgi Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Camila Giorgi (WTA 58) i Andrea Petković (WTA 89) stoczyły zacięty bój w II rundzie imprezy w Nowym Jorku. Zwyciężyła 3:6, 7:5, 7:6(3) Włoszka, która wróciła ze stanu 3:6, 0:2 oraz w trzecim secie z 2:4. W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu popełniła osiem podwójnych błędów, a Niemce zanotowano ich jeszcze więcej, bo 11. W sumie miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Petković. Bilans spotkań tych tenisistek to teraz 4-2 dla Giorgi.

Kolejną rywalką Włoszki będzie Alize Cornet (WTA 64), która prowadziła 7:6(5), 4:0 z Lin Zhu (WTA 131), gdy Chinka skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. W pierwszym secie tenisistka z Pekinu z 2:5 doprowadziła do tie breaka po obronie piłki setowej. W nim Francuzka opanowała sytuację na korcie. W drugiej partii zawodniczka z Nicei zdobyła cztery gemy z rzędu i Zhu postanowiła nie kontynuować gry. Giorgi wygrała trzy z pięciu meczów z Cornet. Francuzka dwa razy była górą w 2014 roku, w tym w finale w Katowicach.

Barbora Strycova (WTA 32) przegrała 6:3, 2:6, 1:6 z Bernardą Perą (WTA 69). W ciągu godziny i 57 minut Amerykanka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W III rundzie Australian Open 2018 wyraźnie lepsza była Czeszka (6:2, 6:2).

W ćwierćfinale Pera zmierzy się z Kateriną Siniakovą (WTA 38), która awans wywalczyła w 48 minut. Czeszka prowadziła 6:0, 3:0 z Anastazją Potapową (WTA 76), gdy Rosjanka skreczowała z powodu trudności z oddychaniem.

W środę odbędą się cztery pozostałe mecze II rundy. Około godz. 19:00 czasu polskiego Magda Linette zmierzy się z Alaksandrą Sasnowicz, z którą ma bilans spotkań 0-5.

NYJTL Bronx Open, Nowy Jork (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 20 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Katerina Siniakova (Czechy, 5) - Anastazja Potapowa (Rosja, Q) 6:0, 3:0 i krecz
Bernarda Pera (USA, WC) - Barbora Strycova (Czechy, 3) 3:6, 6:2, 6:1
Camila Giorgi (Włochy) - Andrea Petković (Niemcy) 3:6, 7:5, 7:6(3)
Alize Cornet (Francja) - Lin Zhu (Chiny, Q) 7:6(5), 4:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Nowym Jorku?