ATP Winston-Salem: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale debla. Wygrali w 58 minut

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału zmagań w deblu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. We wtorek Polak i Brazylijczyk w dwóch setach pokonali Marcelo Demolinera i Dominika Inglota.

Marcin Motyka
Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Łukasz Kubot po raz piąty pojawił się na starcie deblowych zawodów w turnieju ATP w Winston-Salem. Najlepszy wynik w tej imprezie wywalczył w swoim debiucie, w sezonie 2015, gdy wraz z Danielem Nestorem dotarli do ćwierćfinału. Z kolei przed 12 miesiącami, w parze z Marcelo Melo, zostali wyeliminowani już po pierwszym meczu, przegrywając z Marcelo Demolinerem i Santiago Gonzalezem.

We wtorkową noc już było wiadomo, że tegoroczna edycja Winston-Salem Open będzie dla Kubota i Melo lepsza niż ubiegła. Polsko-brazylijska para wygrała bowiem mecz I rundy, rewanżując się zarazem Demolinerowi. Lubinianin i jego partner pokonali Brazylijczyka i mającego polskie korzenie Brytyjczyka Dominika Inglota 6:4, 6:1.

Mecz trwał 58 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali dwa asy, przy własnym podaniu wygrali 84 proc. rozegranych wymian, ani razu nie musieli bronić się przed przełamaniem, wykorzystali cztery z dziewięciu break pointów i łącznie zdobyli 56 punktów, o 18 więcej od rywali.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawieni Polak i Brazylijczyk zmierzą się z Danielem Evansem i Jonnym O'Marą. Brytyjczycy w I rundzie pokonali 6:4, 5:7, 10-5 nowozelandzko-brytyjską parę Marcus Daniell / Ken Skupski.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów
wtorek, 20 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Marcelo Demoliner (Brazylia) / Dominic Inglot (Wielka Brytania) 6:4, 6:1

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?