Wimbledon: Söderling przed szansą na rewanż za Roland Garros

Na najciekawiej zapowiadający się mecz 1/8 finału rywalizacji mężczyzn tegorocznego Wimbledonu wyrasta starcie Szwajcara Rogera Federera, wicelidera światowego rankingu, ze Szwedem Robinem Söderlingiem (ATP 12).

Krzysztof Straszak

Obaj spotkali się ledwie pod koniec maja w finale wielkoszlemowego Roland Garros. Federer sięgnął tam po swój czternasty tytuł w cyklu najważniejszych tenisowych turniejów na świecie, wyrównując najlepsze w historii osiągnięcie Pete'a Samprasa.

Były kilkuletni lider listy ATP stracił w piątek seta, po tie-breaku, z Niemcem Philippem Kohlschreiberem, kończąc spotkanie rezultatem 6:3, 6:2, 6:7(5), 6:1. W ubiegłym roku serię pięciu jego kolejnych zwycięstw w Wimbledonie przerwał kontuzjowany dziś Rafael Nadal.

Grający na kortach klubu All England po raz siódmy 24-letni Söderling zaserwował w spotkaniu z Hiszpanem Nicolasem Almagro 19 asów i okazał się pod tym względem gorszy od rywala. Notujący najlepszy okres w karierze Szwed wygrał jednak bez straty seta, męcząc się poważnie tylko w pierwszej partii, gdy po raz pierwszy występujący na tym szczeblu Almagro zmusił go do grania tie-breaka.

Söderling już osiągnął swój najlepszy wynik na wimbledońskiej trawie. O ćwierćfinał z Federerem zagra w poniedziałek.

The Championships, Wimbledon
Wielki Szlem, pula nagród 12,55 mln funtów
piątek, 26 czerwca 2009
wyniki, mężczyźni

trzecia runda gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 27) 6:3, 6:2, 6:7(5), 6:1
Robin Söderling (Szwecja, 13) - Nicolas Almagro (Hiszpania) 7:6(7), 6:4, 6:4