Tenis. US Open: Anastasija Sevastova czeka na Igę Świątek. Trwa fatalna seria Eugenie Bouchard

Anastasija Sevastova pokonała Eugenie Bouchard i awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open 2019 na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku. Dla Kanadyjki to 12. z rzędu przegrany mecz.

Anastasija Sevastova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova (WTA 11) w US Open zanotowała najlepszy wielkoszlemowy rezultat. W 2018 roku osiągnęła półfinał. Poza tym w Nowym Jorku dwa razy doszła do ćwierćfinału (2016, 1017). W poniedziałek Łotyszka rozpoczęła siódmy występ w imprezie. Pokonała 6:3, 6:3 Eugenie Bouchard (WTA 119).

W pierwszym secie Bouchard odrobiła stratę jednego przełamania i z 0:4 zbliżyła się na 2:4, ale więcej nie udało się jej zdziałać. W drugiej partii Sevastova raz oddała podanie, a sama odebrała rywalce serwis trzy razy.

W ciągu 74 minut Sevastova zdobyła 13 z 14 punktów przy siatce i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Posłała 23 kończące uderzenia przy 16 niewymuszonych błędach. Bouchard miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Łotyszka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Kanadyjką.

Trwa fatalna seria Bouchard, finalistki Wimbledonu 2014 i byłej piątej rakiety globu. Kanadyjka przegrała 12. mecz z rzędu. W siedmiu z nich zdobyła seta, w tym w Toronto w starciu ze swoją rodaczką Bianką Andreescu. W Wimbledonie uległa 3:6, 7:5, 6:8 Słowence Tamarze Zidansek. W Lozannie zmarnowała piłkę meczową w spotkaniu z Niemką Tamarą Korpatsch. Ostatnie zwycięstwo Bouchard odniosła w lutym, gdy w Dubaju pokonała Wierę Łapko.

Dla Sevastovej to pierwszy wygrany mecz tego lata w Ameryce Północnej. W Toronto uległa Chince Shuai Zhang, a w Cincinnati została pokonana przez Rosjankę Swietłanę Kuzniecową. Pod koniec lipca Łotyszka triumfowała w swoim domowym turnieju, w Jurmale. W finale pokonała wówczas Katarzynę Kawę.

W II rundzie rywalką Sevastovej będzie Iga Świątek. Łotyszka po raz pierwszy spotka się z Polką.