Tenis. US Open: Naomi Osaka rywalką Magdy Linette. Alison Riske pożegnała Garbine Muguruzę

Naomi Osaka pokonała w trzech setach Annę Blinkową i będzie przeciwniczką Magdy Linette w II rundzie US Open 2019. Odpadła Garbine Muguruza, która przegrała z Alison Riske.

Naomi Osaka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Broniąca tytułu Naomi Osaka nie miała łatwego otwarcia w US Open 2019. Japonka zwyciężyła 6:4, 6:7(5), 6:2 Annę Blinkową (WTA 84). W pierwszym secie liderka rankingu od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W drugiej partii z 4:5 wyszła na 6:5 po obronie trzech piłek setowych, ale zmarnowała meczbola. W tie breaku z 1-3 wyszła na 4-3, jednak straciła cztery z pięciu kolejnych punktów. W decydującej odsłonie Osaka uzyskała dwa przełamania i zapewniła sobie awans do II rundy.

W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu Osaka zaserwowała osiem asów. Obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Japonka posłała 44 kończące i popełniła 50 niewymuszonych błędów. Blinkowej zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. W czwartek Osaka zmierzy się z Magdą Linette, z którą ma bilans meczów 1-1. Przed rokiem w Waszyngtonie górą była Polka. W I rundzie Australian Open 2019 z wygranej cieszyła się Japonka.

Garbine Muguruza (WTA 25) przegrała 6:2, 1:6, 3:6 z Alison Riske (WTA 36) po dwóch godzinach i trzech minutach. W spotkaniu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla reprezentantki gospodarzy. Obie tenisistki popełniły po 37 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 39 kończących uderzeń, a Hiszpance naliczono ich 24. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 z drugiego z rzędu wielkoszlemowego turnieju odpadła w I rundzie. Riske w tym roku w Londynie osiągnęła pierwszy ćwierćfinał imprezy tej rangi.

W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Jeleną Ostapenko (WTA 77), która pokonała 6:3, 7:6(7) Aleksandrę Krunić (WTA 97). W drugim secie Łotyszka wróciła z 2:4, a w tie breaku obroniła dwie piłki setowe przy 4-6. W trwającym 91 minut meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 popełniła 12 podwójnych błędów, ale też zaliczyła sześć przełamań. To pierwszy wygrany przez nią mecz w wielkoszlemowych imprezach w tym roku.

Petra Kvitova (WTA 6) wygrała 6:2, 6:4 z Denisą Allertovą (WTA 280). W ciągu 79 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zdobyła 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Andrea Petković (WTA 88), która pokonała 6:3, 6:4 Mihaelę Buzarnescu (WTA 129). W ciągu 96 minut Niemka zgarnęła 12 z 14 punktów przy siatce i wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Belinda Bencić (WTA 12) w 67 minut pokonała 6:3, 6:2 Mandy Minellę (WTA 142). Szwajcarka od 0:2 zdobyła 12 z 15 kolejnych gemów. Posłała pięć asów i zgarnęła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu okazji na przełamanie. W II rundzie Bencić zmierzy się z Alize Cornet (WTA 64), która wygrała 6:2, 6:3 z Jessicą Pegulą (WTA 58). W ciągu 75 minut Francuzka zdobyła 12 z 14 punktów przy siatce i cztery razy odebrała rywalce podanie.

Julia Görges (WTA 30) zwyciężyła 1:6, 6:1, 7:6(1) Natalię Wichliancewą (WTA 98). Niemka obroniła piłkę meczową w 12. gemie trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu zdobyła 18 z 20 punktów przy siatce. Posłała 35 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Rosjance zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. W czwartek Görges zmierzy się z Francescą di Lorenzo (WTA 125), która wróciła z 1-4 w tie breaku pierwszego seta i pokonała 7:6(4), 6:2 Weronikę Kudermetową (WTA 51).

Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) - Mandy Minella (Luksemburg) 6:3, 6:2
Julia Görges (Niemcy, 26) - Natalia Wichliancewa (Rosja) 1:6, 6:1, 7:6(1)
Alison Riske (USA) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 24) 2:6, 6:1, 6:3
Jelena Ostapenko (Łotwa) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:3, 7:6(7)
Andrea Petković (Niemcy) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Jessica Pegula (USA) 6:2, 6:3
Francesca di Lorenzo (USA, WC) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 7:6(4), 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)