WTA Zhengzhou: trzysetowy bój Caroline Garcii. Sofia Kenin w II rundzie

Caroline Garcia pokonała w trzech setach Terezę Martincovą i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Sofia Kenin wygrała z Chloe Paquet.

Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Dla Caroline Garcii (WTA 31) ostatnie tygodnie na zawodowych kortach były bardzo nieudane. Latem w trzech turniejach w Ameryce Północnej nie wygrała meczu (Toronto, Cincinnati, US Open). Ostatni ćwierćfinał osiągnęła w czerwcu na Majorce. W tym tygodniu Francuzka rywalizuje w Zhengzhou, nowym mieście na mapie WTA (w miejsce New Haven).

W I rundzie tenisistka z Lyonu zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:5 Terezę Martincovą (WTA 133). W pierwszym i drugim secie miało miejsce po jednym przełamaniu. W trzeciej partii Czeszka z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale dwa kolejne gemy padły łupem Garcii.

W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Francuzka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Zdobyła o trzy punkty więcej (101-98) i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Martincovą. Kolejną rywalką Garcii będzie jej rodaczka Kristina Mladenović lub Chinka Ying-Ying Duan.

Sofia Kenin (WTA 20) wygrała 6:2, 7:5 z Chloe Paquet (WTA 157). W drugim secie Amerykanka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu 82 minut Francuzka zaserwowała dziewięć asów, ale wykorzystała tylko jedną z siedmiu szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Strasburgu ze zwycięstwa cieszyła się Paquet. W II rundzie Kenin zmierzy się z inną Francuzką Alize Cornet lub Chinką Jia-Jing Lu.

Petra Martić (WTA 23) pokonała 7:5, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 124). W pierwszym secie Włoszka z 2:4 wyszła na 5:4, ale straciła dziewięć z 10 kolejnych gemów. W ciągu 74 minut Chorwatka zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Następną przeciwniczką Martić będzie Francuzka Fiona Ferro lub Chinka Zhaoxuan Yang.

Julia Putincewa (WTA 36) zwyciężyła 6:1, 5:7, 6:1 Tamarę Zidansek (WTA 67). Kazaszka prowadziła 6:1, 5:2 i straciła pięć gemów z rzędu. W trzecim secie wróciła do równowagi i nie dała rywalce szans. W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu wykorzystała siedem z 13 break pointów. W II rundzie jej rywalką będzie Elina Switolina.