WTA Zhengzhou: turniej główny nie dla Magdaleny Fręch. Przegrała z Holenderką w finale eliminacji

Magdalena Fręch nie awansowała do głównej drabinki turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Polka przegrała z Holenderką Lesley Pattinamą Kerkhove w decydującej rundzie eliminacji.

Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 207) wzięła udział w trzystopniowych eliminacjach do turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Polka odprawiła Chinkę Meixu Wu i Australijkę Lizette Cabrerę (WTA 168). Do wykonania pozostał jej najtrudniejszy krok, bo w decydującej rundzie czekała rozstawiona z numerem pierwszym Lesley Pattinama Kerkhove. Łodzianka przegrała z Holenderką 5:7, 0:6.

W pierwszym secie Fręch z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie czterech piłek setowych. Kolejne dwa gemy padły łupem Pattinamy Kerkhove. Polka odparła piątego i szóstego setbola, ale siódmego nie udało się jej zniwelować. W drugiej partii łodzianka wywalczyła tylko osiem punktów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W ciągu 80 minut Pattinama Kerkhove obroniła dziewięć z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 16 szans. Holenderka zdobyła o 20 punktów więcej od Fręch (79-59).

Fręch po raz 14. w tym roku wzięła udział w kwalifikacjach do głównego cyklu. Przeszła je w Dubaju, Charlestonie, Lugano, Nottingham oraz w US Open. Polka zadebiutowała w nowojorskiej imprezie i był to jej trzeci wielkoszlemowy występ, po ubiegłorocznych Australian Open i Rolandzie Garrosie.

W Zhengzhou Fręch nie będzie miała szansy powalczyć o przerwanie serii 10 z rzędu przegranych meczów w głównym cyklu. Ostatnie zwycięstwo odniosła w czerwcu 2018 roku, gdy w Nottingham wyeliminowała Saisai Zheng.