WTA Osaka: awans Elise Mertens. Anastazja Pawluczenkowa pokonała Dajanę Jastremską

Elise Mertens pokonała Whitney Osuigwe w I rundzie turnieju WTA Premier w Osace. Anastazja Pawluczenkowa wyeliminowała Dajanę Jastremską.

Elise Mertens Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Elise Mertens
W I rundzie imprezy w Osace rywalką Elise Mertens (WTA 24) miała być Anastasija Sevastova, ale Łotyszka wycofała się z powodu grypy żołądkowej. W jej miejsce do drabinki weszła 17-letnia Whitney Osuigwe (WTA 115). Belgijka pokonała Amerykankę 6:3, 6:1. W ciągu 62 minut Mertens obroniła cztery break pointy i zdobyła 25 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Garbine Muguruza lub Su-Wei Hsieh.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 41) w 55 minut wygrała 6:3, 6:1 z Dajaną Jastremską (WTA 28). Rosjanka zdobyła 22 z 31 punktów przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. W II rundzie moskwianka zmierzy się z Kiki Bertens (WTA 8). Camila Giorgi (WTA 54) pokonała 7:6(6), 6:1 Xinyun Han (WTA 178). W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła dwie piłki setowe. Popełniła 10 podwójnych błędów, ale też uzyskała sześć przełamań. Kolejną rywalką Giorgi będzie Sloane Stephens.

Wiktoria Tomowa (WTA 181) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Alize Cornet (WTA 57) po dwóch godzinach i 48 minutach. Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów. W meczu miało miejsce 17 przełamań, z czego 10 dla Bułgarki. W II rundzie 24-latka z Sofii zmierzy się z Naomi Osaką. Nicole Gibbs (WTA 137) obroniła siedem z ośmiu break pointów i pokonała Alison Riske (WTA 32). Następną przeciwniczką tenisistki z Santa Monica będzie Andżelika Kerber.

Zarina Dijas (WTA 85) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:3 Monikę Puig (WTA 69). Kazaszka wykorzystała 5 z 10 break pointów i zdobyła 54 z 84 rozegranych punktów (64 proc.). Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Dwa poprzednie wygrała Portorykanka.