WTA Kanton: Aleksandra Krunić lepsza od Alaksandry Sasnowicz. Marie Bouzkova obroniła cztery piłki meczowe

Aleksandra Krunić pokonała Alaksandrę Sasnowicz w I rundzie turnieju WTA International w Kantonie. Marie Bouzkova wyeliminowała Fang Ying Xun po obronie czterech piłek meczowych.

Aleksandra Krunić PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aleksandra Krunić
Alaksandra Sasnowicz (WTA 50) od kilku miesięcy radzi sobie fatalnie. Na początku maja doszła do III rundy w Madrycie, a w 11 kolejnych turniejach wygrała łącznie trzy mecze. W poniedziałek w Kantonie Białorusinka uległa 4:6, 2:6 Aleksandrze Krunić (WTA 123). W ciągu 71 minut Serbka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką tenisistki z Belgradu będzie Rosjanka Anna Blinkowa lub Hiszpanka Sara Sorribes.

Marie Bouzkova (WTA 63) zwyciężyła 6:3, 2:6, 7:6(6) Fang Ying Xun (WTA 243). Czeszka obroniła cztery piłki meczowe przy 2-6 w tie breaku trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania, a Chinka zdobyła o trzy punkty więcej (102-99). O ćwierćfinał Bouzkova zmierzy się z Ukrainką Eliną Switoliną lub Słowenką Dalilą Jakupović.

Ons Jabeur (WTA 55) przegrała 4:6, 3:6 z Bernardą Perą (WTA 71). Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też uzyskała pięć przełamań. O ćwierćfinał zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 129), która pokonała 6:2, 6:4 Terezę Martincovą (WTA 138). W ciągu 78 minut Australijka zaserwowała pięć asów i zdobyła 31 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Viktorija Golubić (WTA 73) wygrała 6:3, 6:3 z Xiyu Wang (WTA 140). W trwającym 73 minuty meczu Szwajcarka zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. Jej rywalką miała być Swietłana Kuzniecowa, ale Rosjanka wycofała się z powodu kontuzji lewej nogi.

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
poniedziałek, 16 września

I runda gry pojedynczej:

Aleksandra Krunić (Serbia) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, 7) 6:4, 6:2
Bernarda Pera (USA) - Ons Jabeur (Tunezja, 8) 6:4, 6:3
Marie Bouzkova (Czechy) - Fang Ying Xun (Chiny, Q) 6:3, 2:6, 7:6(6)
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Xiyu Wang (Chiny, LL) 6:3, 6:3
Samantha Stosur (Australia, WC) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aleksandra Krunić awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Kantonie?