WTA Seul: Karolina Muchova i Ajla Tomljanović w II rundzie. Anastazja Potapowa rywalką Magdy Linette

Karolina Muchova pokonała Alison van Uytvanck w I rundzie turnieju WTA International w Seulu. Łatwo pierwszy mecz wygrała Ajla Tomljanović. Anastazja Potapowa będzie w środę rywalką Magdy Linette.

Karolina Muchova Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Karolina Muchova
Karolina Muchova (WTA 45) była rewelacją tegorocznego Wimbledonu. W Londynie Czeszka doszła do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału. W Seulu została rozstawiona z numerem trzecim. Na początek zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:2 Alison van Uytvanck (WTA 62). W ciągu godziny i 50 minut Muchova zaserwowała pięć asów i zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką Czeszki będzie Timea Babos (WTA 92), która pokonała 6:3, 6:3 Jelenę Ostapenko (WTA 74). Węgierka posłała dziewięć asów, a Łotyszka popełniła taką liczbę podwójnych błędów.

Ajla Tomljanović (WTA 42) w 59 minut rozbiła 6:0, 6:2 Stefanie Vögele (WTA 118). Australijka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans. W II rundzie tenisistka z Brisbane zmierzy się z Priscillą Hon (WTA 119), która wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 6:3, 6:4 z Mihaelą Buzarnescu (WTA 101).

Anastazja Potapowa (WTA 75) pokonała 7:6(4), 6:1 Koreankę Na-Lae Han (WTA 159). W pierwszym secie Rosjanka wróciła ze stanu 2:4. W tie breaku od 0-2 zdobyła siedem z dziewięciu kolejnych punktów. W ciągu 96 minut moskwianka obroniła pięć z siedmiu break pointów. W środę zmierzy się z Magdą Linette, z którą w tym roku wygrała w kwalifikacjach do turnieju w Madrycie.

Z numerem pierwszym została rozstawiona Maria Sakkari, ale Greczynka wycofała się z powodu kontuzji prawego nadgarstka. Na jej miejsce do drabinki weszła Danka Kovinić (WTA 117). Reprezentantka Czarnogóry przegrała 4:6, 6:3, 6:7(3) z Patricią Marią Tig (WTA 124). W trwającym trzy godziny i minutę spotkaniu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania i zdobyły po 124 punkty. Kolejną przeciwniczką Rumunki będzie Paula Badosa (WTA 88), która pokonała 6:4, 6:4 Jil Teichmann (WTA 70). W ciągu 80 minut Hiszpanka zaserwowała 10 asów. Obroniła dwa break pointy i w obu setach zaliczyła po jednym przełamaniu.

Polona Hercog (WTA 51) uległa 3:6, 6:3, 1:6 Anie Bogdan (WTA 143). Rumunka zdobyła 29 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu szans. Kirsten Flipkens  (WTA 106) wygrała 6:2, 7:5 z Denisą Allertovą (WTA 255). W ciągu 72 minut Belgijka zgarnęła 36 z 44 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła cztery break pointy i trzy razy odebrała rywalce serwis.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)

Anastazja Potapowa (Rosja) - Na-Lae Han (Korea Południowa, WC) 7:6(4), 6:1
Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra, LL) 6:4, 3:6, 7:6(3)
Priscilla Hon (Australia, Q) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 6:4
Timea Babos (Węgry, Q) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:3, 6:3

Czy Karolina Muchova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu?