Challenger Sybin: Michał Dembek przegrał w II rundzie. Lepszy był reprezentant Serbii

Michał Dembek zakończył w środę występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w rumuńskim Sybinie. W meczu II rundy singla lepszy od Polaka okazał się Serb Pedja Krstin.

Rafał Smoliński
Michał Dembek Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Michał Dembek
Po poniedziałkowym zwycięstwie nad Mirceą-Alexandru Jecanem nasz reprezentant trafił na tenisistę ogranego w challengerowym tourze. Pedja Krstin zajmuje obecnie 199. miejsce w rankingu ATP i od kilku lat krąży między drugą a trzecią setką światowej klasyfikacji. Oznaczony "15" Serb był faworytem meczu z Michałem Dembkiem i swoją wyższość udowodnił na korcie.

Polak podjął walkę, ale nie był w stanie wypracować żadnego break pointa. W pierwszym secie Krstin zdobył decydujące przełamanie po emocjonującym dziewiątym gemie. W drugiej partii serbski tenisista szybko wysunął się na 4:0 i kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Po 72 minutach wygrał pewnie 6:4, 6:2 i awansował do III rundy Sibiu Open 2019, w której spotka się z rozstawionym z drugim numerem Słoweńcem Blazem Rolą (ATP 133).

We wtorek Polak i partnerujący mu Rumun Dragos Dima zmierzyli się z oznaczoną "dwójką" parą Pedro Martinez i Sergio Martos Gornes w ramach I rundy turnieju debla. Po 71 minutach Hiszpanie zwyciężyli 7:5, 6:2 i zameldowali się w ćwierćfinale.

Sibiu Open, Sybin (Rumunia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro
wtorek-środa, 17-18 września

II runda gry pojedynczej:

Pedja Krstin (Serbia, 15) - Michał Dembek (Polska, WC) 6:4, 6:2

I runda gry podwójnej:

Pedro Martinez (Hiszpania, 2) / Sergio Martos Gornes (Hiszpania, 2) - Michał Dembek (Polska, WC) / Dragos Dima (Rumunia, WC) 7:5, 6:2