WTA Seul: Jekaterina Aleksandrowa w ćwierćfinale. Kirsten Flipkens rywalką Magdy Linette

Jekaterina Aleksandrowa pokonała w trzech setach Kristynę Pliskovą w II rundzie turnieju WTA International w Seulu. Kirsten Flipkens wyeliminowała Margaritę Gasparian i w ćwierćfinale będzie rywalką Magdy Linette.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
Rozstawiona z numerem drugim Jekaterina Aleksandrowa (WTA 39) zameldowała się w ćwierćfinale imprezy w Seulu. We wtorek zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 81) po 91 minutach. Rosjanka raz została przełamana, a sama wykorzystała dwa z siedmiu break pointów. Zdobyła 38 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kolejną rywalką Aleksandrowej będzie Kristie Ahn (WTA 93), która wygrała 0:6, 6:4, 7:6(2) z Aną Bogdan (WTA 143) po dwóch godzinach i 15 minutach. W pierwszym secie Amerykanka zdobyła tylko 14 punktów, a w trzecim wróciła ze stanu 3:5. Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W 2017 roku w Saint Gaudens (ITF) Ahn również zwyciężyła w tie breaku trzeciej partii.

Kirsten Flipkens (WTA 106) pokonała 6:3, 7:5 Margaritę Gasparian (WTA 56). W drugim secie Rosjanka z 1:4 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy po grze na przewagi. W ciągu godziny i 48 minut Belgijka obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. W piątek w ćwierćfinale była 13. rakieta globu zmierzy się z Magdą Linette.

Yafan Wang (WTA 58) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:0 Ysaline Bonaventure (WTA 125). Chinka od stanu 4:6, 0:3 zdobyła 12 gemów z rzędu. W trzecim secie straciła tylko siedem punktów. W trwającym godzinę i 47 minut meczu wykorzystała siedem z 17 break pointów. Belgijka popełniła 12 podwójnych błędów.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 18 września

II runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 2) - Kristyna Pliskova (Czechy) 3:6, 6:3, 6:4
Yafan Wang (Chiny, 8) - Ysaline Bonaventure (Belgia) 4:6, 6:3, 6:0
Kirsten Flipkens (Belgia) - Margarita Gasparian (Rosja, 7) 6:3, 7:5
Kristie Ahn (USA, WC) - Ana Bogdan (Rumunia, Q) 0:6, 6:4, 7:6(2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Seulu?