WTA Seul. Karolina Muchova wygrała z Magdą Linette i pogodą. "To był długi dzień"

Karolna Muchova cieszyła się w niedzielę z pierwszego tytułu rangi WTA w singlowej karierze. Czeszka nie dała szans Magdzie Linette w finale turnieju w Seulu.

Rafał Smoliński
Karolina Muchova, mistrzyni Korea Open 2019 PAP/EPA / JEON HEON-KYUN / Na zdjęciu: Karolina Muchova, mistrzyni Korea Open 2019
- Cieszę się z tego, jak sobie poradziłam w finale. Jeden już w tym roku grałam, ale mi się nie powiodło. Miło jest trzymać to trofeum, które bardzo mi się podoba i nie mogę się doczekać następnego - powiedziała Karolina Muchova podczas ceremonii dekoracji po niedzielnym finale.

Na początku maja Czeszka przegrała w finale zawodów w Pradze ze Szwajcarką Jil Teichmann. W Seulu wyciągnęła wnioski z tamtej porażki. Do pojedynku z Magdą Linette wyszła przygotowana i umotywowana. Nie dała Polce żadnych szans i zasłużenie zwyciężyła 6:1, 6:1. - To był długi dzień. Przyjechałam na korty o godz. 10 rano i razem z Magdą czekałyśmy - mówiła o deszczowej pogodzie, która opóźniła start meczu o sześć godzin.

Triumf w koreańskiej stolicy pozwoli reprezentantce naszych południowych sąsiadów zadebiutować w Top 40 rankingu WTA. - To wspaniałe, ale muszę dalej ciężko pracować, ponieważ nic nie przychodzi samo. Chcę również podziękować mojemu sztabowi, nawet jeśli nie wszyscy jego członkowie są tutaj obecni, ponieważ kilka osób zostało w domu - powiedziała 23-latka z Ołomuńca.

Muchova jest trzecią Czeszką, która sięgnęła po tytuł WTA w 2019 roku. Wcześniej turnieje tej rangi wygrały Karolina Pliskova i Petra Kvitova.

Czy Karolina Muchova wygra jeszcze w 2019 roku turniej WTA?