ATP Chengdu: Cristian Garin pokonał Kyle'a Edmunda. Kamil Majchrzak zagra we wtorek

Cristian Garin w dwóch setach pokonał Kyle'a Edmunda w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Chengdu. We wtorek odbędzie się mecz o 1/8 finału pomiędzy Kamilem Majchrzakiem a Węgrem Martonem Fucsovicsem.

Marcin Motyka
Christian Garin Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Christian Garin
Tegoroczna edycja turnieju ATP w Chengdu rozpoczęła się od porażki jednego z ośmiu rozstawionych tenisistów. W meczu otwarcia Chengdu Open 2019 oznaczony numerem siódmym Kyle Edmund miał problemy ze skutecznością własnego podania i w dużej mierze przez to przegrał 3:6, 2:6 z Cristianem Garinem.

Garin w ciągu godziny i 12 minut gry zaserwował cztery asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów i łącznie zdobył 61 punktów, o 25 więcej od rywala. W II rundzie Chilijczyk zmierzy się z lepszym z pary Alexei Popyrin - Fernando Verdasco.

Bliski porażki był także drugi z Brytyjczyków, Daniel Evans. 29-latek z Birmingham w pojedynku z notowanym na 222. miejscu w rankingu ATP Yanem Baiem przegrywał 4:5 w decydującym secie i był o dwa punkty od przegranej, ale ostatecznie wygrał z Chińczykiem 6:3, 4:6, 7:6(4). W 1/8 finału Evans zagra z rozstawionym z numerem czwartym Grigorem Dimitrowem.

W meczu kwalifikantów Bradley Klahn po dwóch godzinach i 13 minutach zaciętej rywalizacji pokonał 4:6, 6:3, 7:6(2) Jasona Junga. Kolejnym przeciwnikiem Amerykanina będzie Ricardas Berankis bądź Denis Shapovalov, turniejowa "ósemka".

We wtorek mecz I rundy rozegra Kamil Majchrzak. Piotrkowianin, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje, zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem. Pojedynek odbędzie się na korcie numer 1 jako drugi w kolejności od godz. 7:00 czasu polskiego.