WTA Wuhan: dobre otwarcie Petry Kvitovej. Aryna Sabalenka rozbiła kolejną rywalkę

Petra Kvitova pokonała Polonę Hercog i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Broniąca tytułu Aryna Sabalenka rozbiła Danielle Collins.

Petra Kvitova PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W Wuhanie Petra Kvitova (WTA 7) notuje pierwszy występ od US Open, z którego odpadła w II rundzie. Na otwarcie azjatyckiej jesieni wygrała 7:6(6), 6:3 z Poloną Hercog (WTA 52). W tie breaku pierwszego seta Czeszka wróciła z 2-5 i obroniła piłkę setową przy 5-6. W drugiej partii uzyskała przełamanie na 4:2 i nie oddała przewagi. W ciągu godziny i 42 minut Kvitova odparła dwa break pointy i zdobyła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kvitova po raz drugi zmierzyła się z Hercog. Wyeliminowała Słowenkę w I rundzie US Open 2012. W Wuhanie Czeszka święciła dwa triumfy, w 2014 i 2016 roku. W pozostałych trzech startach w imprezie (2015, 2017, 2018) wygrała łącznie trzy mecze. Kolejną rywalką dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu będzie Amerykanka Sloane Stephens lub Chinka Yafan Wang.

Broniąca tytułu Aryna Sabalenka (WTA 14) ma za sobą drugie gładkie zwycięstwo. W niedzielę oddała trzy gemy Alaksandrze Sasnowicz, a w II rundzie rozbiła 6:1, 6:0 Danielle Collins (WTA 33). W ciągu 51 minut Białorusinka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Jej łupem padło 55 z 82 rozegranych punktów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W US Open 2018 również wygrała Sabalenka.

Do II rundy awansowała Garbine Muguruza (WTA 26), która pokonała 6:3, 6:2 Shuai Peng (WTA 102). W ciągu 69 minut Hiszpanka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 29 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć break pointów i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Chinką. Muguruza to finalistka imprezy w Wuhanie z 2015 roku. W II rundzie zmierzy się z Eliną Switoliną.

Sofia Kenin (WTA 17) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:2, 7:6(5) z Anastazją Pawluczenkową (WTA 36). W ciągu godziny i 40 minut Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów i cztery razy oddała podanie. W niedzielę moskwianka była jeszcze w Japonii. W finale w Osace uległa Naomi Osace. Kolejną rywalką Kenin będzie Elise Mertens (WTA 24), która obroniła cztery break pointy i pokonała 6:4, 6:0 Katerinę Siniakovą (WTA 41). Dla Belgijki to trzecie w tym roku zwycięstwo nad Czeszką (Sydney, Doha).

Marie Bouzkova (WTA 58) wygrała 6:1, 6:3 z Tamarą Zidansek (WTA 67). W ciągu 83 minut Czeszka odparła pięć z sześciu break pointów. Jej rywalką miała być Karolina Muchova, która w niedzielę zdobyła tytuł w Seulu i wycofała się z turnieju w Wuhanie. W II rundzie Bouzkova zmierzy się z Chinką Qiang Wang.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)