WTA Wuhan: Elina Switolina lepsza od Garbine Muguruzy. Wygrane Simony Halep i Sloane Stephens

Elina Switolina pokonała Garbine Muguruzę i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Swoje mecze wygrały Simona Halep i Sloane Stephens.

Elina Switolina Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Elina Switolina
W II rundzie imprezy w Wuhanie doszło do starcia Eliny Switoliny (WTA 3) z Garbine Muguruzą (WTA 26), mistrzynią Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017. Ukrainka wróciła ze stanu 2:4 i wygrała 7:5, 6:2. W ciągu 95 minut zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Switolina podwyższyła na 6-4 bilans meczów z Hiszpanką. Muguruza w Wuhanie osiągnęła finał w 2015 roku.

Kolejną rywalką Switoliny będzie inna wielkoszlemowa mistrzyni, Swietłana Kuzniecowa (WTA 69). Rosjanka wróciła z 1:4 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:6(5) Su-Wei Hsieh (WTA 32). W ciągu 90 minut triumfatorka US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Tajwanką. Dwa razy zmierzyły się w 2013 roku, w Australian Open i Pekinie. W meczach tych Hsieh zdobyła łącznie pięć gemów.

Simona Halep (WTA 6) wygrała 6:3, 6:2 z Barborą Strycovą (WTA 34). W ciągu 85 minut Rumunka odparła sześć z ośmiu break pointów, a sama zaliczyła sześć przełamań. Tenisistka z Konstancy podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Czeszką. W III rundzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 i Wimbledonu 2019 zmierzy się z Jeleną Rybakiną (WTA 50), która zwyciężyła 6:1, 6:7(3), 6:2 Ons Jabeur (WTA 54). Kazaszka mogła awansować w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 4:2. W trwającym godzinę i 51 minut meczu 50. rakieta globu zamieniła na przełamanie siedem z 13 szans.

Sloane Stephens (WTA 15) pokonała 6:2, 3:6, 6:1 Yafan Wang (WTA 48). W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Amerykanka wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova. Dajana Jastremska (WTA 27) wygrała 6:3, 7:6(7) z Christiną McHale (WTA 104). W drugim secie Ukrainka wróciła z 2:5 i obroniła trzy piłki setowe, dwie w dziewiątym gemie i jedną w tie breaku. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla tenisistki z Odessy.

Alison Riske (WTA 35) zwyciężyła 2:6, 7:6(5), 6:3 Monikę Puig (WTA 71). W trwającym 2,5 godziny meczu Amerykanka posłała siedem asów i zdobyła o sześć punktów więcej (103-97). W dwóch poprzednich spotkaniach tych tenisistek lepsza była Portorykanka (Pelham 2013, Pekin 2015). Petra Martić (WTA 22) wygrała 6:0, 3:6, 6:1 z Rebekką Peterson (WTA 53). W ciągu godziny i 52 minut Chorwatka zgarnęła 36 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,828 mln dolarów
wtorek, 24 września

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 3) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 7:5, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 4) - Barbora Strycova (Czechy) 6:3, 6:2
Sloane Stephens (USA, 10) - Yafan Wang (Chiny) 6:2, 3:6, 6:1
Dajana Jastremska (Ukraina) - Christina McHale (USA, Q) 6:3, 7:6(7)
Petra Martić (Chorwacja) - Rebecca Peterson (Szwecja, LL) 6:0, 3:6, 6:1
Alison Riske (USA) - Monica Puig (Portoryko) 2:6, 7:6(5), 6:3
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, Q) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 7:6(5)
Jelena Rybakina (Kazachstan, WC) - Ons Jabeur (Tunezja, LL) 6:1, 6:7(3), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Wuhanie?