WTA Wuhan: nieudany start Alicji Rosolskiej. Polka odpadła w I rundzie debla z nową partnerką

Alicja Rosolska bez powodzenia grała w zawodach WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhanie. Polka i partnerująca jej Ellen Perez zakończyły występ już na I rundzie.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
We wtorek przeciwniczkami Alicji Rosolskiej i Ellen Perez były doświadczone deblistki, Nadia Kiczenok i Abigail Spears. Z tą drugą nasza tenisistka osiągnęła w 2017 roku w Wuhanie ćwierćfinał, a 12 miesięcy później odpadła w I rundzie.

Spotkanie trwało 70 minut. W pierwszym secie Polka i grająca z nią po raz pierwszy Australijka wróciły ze stanu 0:3, ale potem przegrały trzy gemy z rzędu. Z kolei w drugiej partii było 3:1 dla Rosolskiej i Perez, ale Ukrainka i Amerykanka błyskawicznie odpowiedziały. W dziewiątym gemie zdobyły kluczowe przełamanie, po czym wygrały ostatecznie 6:3, 6:4.

Rosolska zagrała w Wuhanie po raz szósty z rzędu. Jej najlepszymi wynikami w tej chińskiej miejscowości są ćwierćfinały z 2015 (w parze z Gabrielą Dabrowski) i 2017 roku (w duecie ze Spears). Do tego Polka wygrała jeden mecz w sezonie 2014 i trzykrotnie kończyła występ na I rundzie (2016, 2018, 2019).

Kiczenok i Spears awansowały do 1/8 finału turnieju Wuhan Open 2019. Na ich drodze staną teraz najwyżej rozstawione Tajwanka Su-Wei Hsieh i Czeszka Barbora Strycova, które na początek otrzymały wolny los.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,828 mln dolarów
wtorek, 24 września

I runda gry podwójnej:

Nadia Kiczenok (Ukraina) / Abigail Spears (USA) - Alicja Rosolska (Polska) / Ellen Perez (Australia) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska wygra jeszcze w 2019 roku turniej WTA w deblu?