ATP Chengdu: zastępca Kamila Majchrzaka wykorzystał szansę. Fernando Verdasco wygrał mecz pokoleń

Grający w zastępstwie Kamila Majchrzaka Lloyd Harris w trzech setach pokonał Martona Fucsovicsa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Chengdu. W meczu pokoleń 35-letni Fernando Verdasco wygrał z 20-letnim Alexeiem Popyrinem.

Marcin Motyka
Lloyd Harris PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Lloyd Harris
W I rundzie turnieju ATP w Chengdu Marton Fucsovics miał zmierzyć się z Kamilem Majchrzakiem. Polak jednak musiał zrezygnować z występu z powodu zatrucia pokarmowego i w jego miejsce jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji do drabinki wszedł Lloyd Harris. Afrykaner wykorzystał szansę. Sprawił niespodziankę, pokonując Węgra 4:6, 6:4, 6:2.

Harris w ciągu godziny i 55 minut gry zaserwował 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów, trzykrotnie został przełamany i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów. W II rundzie 22-latek z Kapsztadu zagra z Dusanem Lajoviciem. Rozstawiony z numerem piątym Serb w trzech setach wyeliminował Juana Ignacio Londero.

W meczu dwóch tenisistów z dwóch pokoleń Fernando Verdasco okazał się lepszy od Alexeia Popyrina. 35-letni Hiszpan wygrał z młodszym o 15 lat Australijczykiem 6:2, 7:5, serwując siedem asów i uzyskując cztery breaki. Kolejnym rywalem weterana z Madrytu będzie inny gracz młodego pokolenia, Cristian Garin, 23-latek.

Do 1/8 finału awansował także drugi reprezentant Hiszpanii, Pablo Carreno. 28-latek z Gijon ani razu nie został przełamany i w 80 minut ograł 6:3, 6:4 Radu Albota. O ćwierćfinał Carreno powalczy z Benoitem Paire'em, turniejową "trójką".

Najwyżej rozstawiony John Isner na inaugurację swoich zmagań w Chengdu Open 2019 zmierzy się z Jegorem Gerasimowem. Białorusin, zeszłotygodniowy półfinalista imprezy w Petersburgu, wygrał 4:6, 6:2, 6:3 z posiadaczem dzikiej karty, Zhe Li.

Z powodu opóźnień wywołanych przez opady deszczu również zaplanowany na wtorek mecz pomiędzy Hyeonem Chungiem a Joao Sousą został przełożony na środę.