WTA Taszkent: Kristyna Pliskova pożegnała Viktorię Kuzmovą. Sorana Cirstea w półfinale

Kristyna Pliskova wyeliminowała najwyżej rozstawioną Viktorię Kuzmovą w ćwierćfinale turnieju WTA International w Taszkencie. Do półfinału awansowała Sorana Cirstea.

Kristyna Pliskova Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Kristyna Pliskova
Rozstawiona z numerem pierwszym Viktoria Kuzmova (WTA 56) na ćwierćfinale zakończyła udział w imprezie w Taszkencie. Słowaczka przegrała 3:6, 4:6 z Kristyną Pliskovą (WTA 80). W trwającym 73 minuty meczu Czeszka zaserwowała 15 asów i zdobyła 26 z 32 punkt przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania.

Alison van Uytvanck (WTA 61) pokonała 6:2, 6:4 Pauline Parmentier (WTA 127). W ciągu 77 minut Francuzka popełniła siedem podwójnych błędów. Belgijka wykorzystała sześć z 10 break pointów i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z tenisistką z Paryża. Parmentier w Taszkencie zdobyła tytuł w 2007 roku.

Sorana Cirstea (WTA 96) zwyciężyła 7:5, 5:7, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 120) po dwóch godzinach i 23 minutach. W spotkaniu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Rumunki. Tenisistka z Targoviste po raz trzeci okazała się lepsza od reprezentantki Czarnogóry (bilans 3-1).

Katarina Zawacka (WTA 142) w 56 minut rozbiła 6:0, 6:2 Anna Kalinska (WTA 116). Ukrainka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i zdobyła 53 z 81 rozegranych punktów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W kwietniu tego roku w Stuttgarcie w trzech setach wygrała Rosjanka.

Do półfinału awansowały dwie mistrzynie imprezy w Taszkencie, Cirstea (2008) i Pliskova (2016). W piątek Rumunka zmierzy się z Zawacką, a Czeszka zagra z an Uytvanck.