WTA Pekin: Sofia Kenin lepsza od Garbine Muguruzy w nocnym meczu. Daria Kasatkina rywalką Aryny Sabalenki

Sofia Kenin pokonała Garbine Muguruzę w nocnym meczu w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Daria Kasatkina wyeliminowała Shuai Peng po maratonie i zmierzy się z Aryną Sabalenką.

Sofia Kenin Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Pierwszy dzień imprezy w Pekinie obfitował w zacięte batalie. Ostatni mecz zakończył się o godz. 2:30 w nocy czasu miejscowego. Zmierzyły się w nim Sofia Kenin (WTA 17) i Garbine Muguruza (WTA 26). Do II rundy awansowała Amerykanka, która pokonała Hiszpankę 6:0, 2:6, 6:2. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W pierwszym secie Muguruza zdobyła tylko 11 punktów. W drugim poderwała się do walki i uzyskała dwa przełamania. W trzeciej partii Hiszpanka wyszła na 2:0, ale straciła sześć gemów z rzędu. W ciągu godziny i 41 minut Kenin wykorzystała sześć z 12 break pointów. Amerykanka posłała 20 kończących uderzeń przy 18 niewymuszonych błędach. Muguruza miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 33 pomyłki.

Hiszpanka ostatni ćwierćfinał osiągnęła w kwietniu, gdy zdobyła tytuł w Monterrey. Po Rolandzie Garrosie, w którym doszła do IV rundy, w sześciu kolejnych turniejach (Wimbledon, Cincinnati, US Open, Osaka, Wuhan, Pekin) wygrała łącznie jeden mecz. W stolicy Chin Muguruza zdobyła tytuł w 2015 roku. Kenin w obecnym sezonie święciła trzy triumfy (Hobart, Majorka, Kanton). 19 września zadebiutowała w Top 20 rankingu. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Anastazja Pawluczenkowa lub Weronika Kudermetowa.

Daria Kasatkina (WTA 43) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Shuai Peng (WTA 102) po dwóch godzinach i 40 minutach. Rosjanka odrodziła się ze stanu 2:6, 2:4. Straty odrabiała też w trzecim secie, w którym od 1:3 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. Obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań i podzieliły się po równo punktami (107-107). Zmierzyły się po raz drugi. W I rundzie Australian Open 2017 lepsza była Chinka. W II rundzie Kasatkina zmierzy się z Aryną Sabalenką.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,285 mln dolarów
sobota, 28 września

I runda gry pojedynczej:

Sofia Kenin (USA, 15) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:0, 2:6, 6:2
Daria Kasatkina (Rosja) - Shuai Peng (Chiny, WC) 2:6, 6:4, 6:4

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Petra Kvitova (Czechy, 7); Aryna Sabalenka (Białoruś, 12); Alison Riske (USA)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Pekinie?