Tenis. WTA Pekin: Naomi Osaka i Simona Halep bez strat. Elina Switolina skruszyła opór Anastasiji Sevastovej

Naomi Osaka i Simona Halep zameldowały się w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Elina Switolina pokonała w trzech setach Anastasiję Sevastovą.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W niedzielę turniej w Pekinie rozpoczęły wielkoszlemowe mistrzynie. Naomi Osaka (WTA 4) wygrała 6:3, 7:6(5) z Jessicą Pegulą (WTA 76). W ciągu 91 minut Japonka zaserwowała osiem asów. Zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Kolejną rywalką triumfatorki US Open 2018 i Australian Open 2019 będzie Andrea Petković (WTA 85), która pokonała 7:6(4), 6:3 Jil Teichmann (WTA 72). W pierwszym secie Niemka wróciła z 1:3 i obroniła piłkę setową w 10. gemie.

Simona Halep (WTA 6) w 71 minut rozbiła 6:1, 6:1 Rebekkę Peterson (WTA 53). Szwedka kilkanaście dni temu w Nanchangu zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Rumunka obroniła pięć break pointów i zdobyła 70 ze 115 rozegranych punktów (61 proc.). W II rundzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 i Wimbledonu 2019 zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową (WTA 39), która uzyskała cztery przełamania i zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Bernardę Perę (WTA 81).

Venus Williams (WTA 59) pokonała 6:3, 4:6, 7:5 Barborę Strycovą (WTA 34). Dla obu tenisistek mecz był huśtawką nastrojów. Amerykanka prowadziła 6:3, 4:2 i straciła cztery gemy z rzędu. W trzecim secie bliżej wygranej była Czeszka, ale zdobywczyni siedmiu wielkoszlemowych tytułów wróciła z 3:5. W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Williams wykorzystała pięć z 12 break pointów. Zdobyła o sześć punktów więcej (106-100) i podwyższyła na 5-0 bilans spotkań ze Strycovą. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Belinda Bencić.

Elina Switolina (WTA 3) zwyciężyła 6:7(4), 6:1, 6:2 Anastasiję Sevastovą (WTA 19) po dwóch godzinach i czterech minutach. Ukrainka zgarnęła 41 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans. Łotyszka nie obroni punktów za ubiegłoroczny finał. W II rundzie Switolina spotka się z Yafan Wang (WTA 48), która w 52 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Xinyu Wang (WTA 164). Wyżej notowana Chinka obroniła trzy break pointów i zdobyła 55 z 86 rozegranych piłek (64 proc.).

Dajana Jastremska (WTA 27) oddała dwa gemy Caroline Garcii (WTA 30). W ciągu 54 minut Ukrainka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Jej łupem padło 58 z 88 rozegranych punktów (66 proc.). Po raz drugi w tym roku pokonała Francuzkę. W finale w Strasburgu tenisistka z Odessy zwyciężyła w trzech setach. Garcia w Pekinie zdobyła tytuł dwa lata temu. W II rundzie Jastremska zmierzy się z Kiki Bertens.