ATP Tokio: Marin Cilić i Hyeon Chung w II rundzie. Novak Djoković przegrał mecz deblowy

Marin Cilić w dwóch setach pokonał Yuichiego Sugitę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Tokio. Do II rundy awansowali też Hyeon Chung, który będzie kolejnym rywalem Chorwata, oraz Japończycy Yoshihito Nishioka i Go Soeda.
Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Marin Cilić

Tenisiści często podkreślają, że pierwszy mecz w turnieju jest trudny, tak samo, jak starcia z reprezentantami gospodarzami. A właśnie to spotkało Marina Cilicia w Tokio. W I rundzie Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 Chorwat trafił na Japończyka Yuichiego Sugitę. Rozstawiony z numerem szóstym Cilić zaprezentował się jednak na tyle dobrze, że odniósł pewne zwycięstwo 6:4, 6:4.

- Z Yuichim znamy się od 2005 roku i naprawdę go lubię - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Cilić. - Graliśmy ze sobą w czasach juniorskich, a potem w akademii Boba Bretta odbyliśmy wiele sesji treningowych. Jest niesamowitym facetem, niezwykle skromnym i pracowitym - dodał Chorwat, który w II rundzie zmierzy się z innym Azjatą, Hyeonem Chungiem. Koreańczyk w trzech setach wyeliminował Lorenzo Sonego.

Sugita odpadł, ale w poniedziałek miejscowi kibice mieli powody do radości. Dał im je chociażby Yoshihito Nishioka. 24-latek z Mie po 86-minutowym spotkaniu ograł 7:5, 6:3 Joao Sousę. - To moje pierwsze zwycięstwo w tym turnieju, więc jestem szczęśliwy. Kibice mi pomogli, dodali mocy. Czułem presję, ale publiczność była wyjątkowa - powiedział Japończyk, który w 1/8 finału zmierzy się z pogromcą Huberta Hurkacza, Lucasem Pouille'em.

Poniedziałek był wspaniałym dniem także dla Go Soedy. 35-latek z Tokio w swoim 13. występie w domowym turnieju wreszcie wygrał pierwszy mecz. Pokonał 4:6, 7:6(4), 6:3 Jana-Lennarda Struffa, choć był o cztery punkty od porażki. Kolejnym rywalem Japończyka będzie najwyżej rozstawiony Novak Djoković bądź Alexei Popyrin, kwalifikant.

Djoković, który w Tokio wraca do tenisa po kontuzji ramienia, pierwszego dnia Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 zaprezentował się w grze podwójnej. Serb i partnerujący mu rodak Filip Krajinović przegrali 2:6, 6:4, 4-10 z oznaczonymi numerem czwartym Mate Paviciem i Bruno Soaresem.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)