ATP Tokio: zwycięski powrót Novaka Djokovicia. Porażki rozstawionych Borny Coricia i Benoita Paire'a

Novak Djoković w dwóch setach pokonał Alexeia Popyrina w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Tokio. Z imprezy odpadli rozstawieni Borna Corić, Benoit Paire i Taylor Fritz.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Novak Djoković
- Wygląda na to, że moje ramię jest w porządku. Mam nadzieję, że będę miał udany tydzień - mówił Novak Djoković po poniedziałkowym meczu debla. Serb w turnieju ATP w Tokio wraca do rywalizacji po wyleczeniu kontuzji ramienia, której doznał podczas US Open. W swoim singlowym debiucie w imprezie w stolicy Japonii odniósł pewne zwycięstwo. We wtorek, w spotkaniu I rundy, pokonał 6:4, 6:2 kwalifikanta Alexeia Popyrina.

- Od początku do końca grałem naprawdę dobrze, na stałym i wysokim poziomie oraz z dobrą intensywnością - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Djoković, który w ciągu półtorej godziny rywalizacji zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, uzyskał trzy breaki, posłał 30 zagrań kończących i popełnił 12 niewymuszonych błędów. W II rundzie najwyżej rozstawiony Serb zmierzy się z Go Soedą, posiadaczem dzikiej karty.

W Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 nie ma już natomiast oznaczonego numerem drugim Borny Coricia. Chorwat po dwóch godzinach i 40 minutach zaciętej walki przegrał 4:6, 6:4, 6:7(5) z Taro Danielem. - Wiedziałem, że on będzie bardziej zdenerwowany niż ja i koniec końców popełnił więcej błędów ode mnie - stwierdził Japończyk, który o ćwierćfinał powalczy z Jordanem Thompsonem. Australijczyk na otwarcie wyeliminował Juana Ignacio Londero.

Drugiego dnia imprezy miejscowi kibice mogli się też cieszyć z sukcesu Yasutaki Uchiyamy. Japoński kwalifikant w 54 minuty wygrał 6:2, 6:2 z Benoitem Paire'em, turniejową "czwórką". Dzięki temu po raz pierwszy od 2003 roku do II rundy Rakuten Japan Open Tennis Championships awansowało aż czterech reprezentantów gospodarzy. Kolejnym rywalem 27-letniego Uchiyamy będzie Radu Albot. Mołdawianin w dwóch setach ograł Filipa Krajinovicia.

Odpadł także inny rozstawiony, Taylor Fritz. Oznaczony numerem siódmym Amerykanin przegrał 3:6, 4:6 ze swoim rodakiem i przyjacielem, Reillym Opelką. 22-latek z Florydy w II rundzie zagra z Gillesem Simonem. Francuz oddał tylko cztery gemy Pablo Andujarowi, kwalifikantowi.

W 1/8 finału zameldował się również Denis Shapovalov. Kanadyjczyk w pojedynku 20-latków pokonał 6:4, 6:4 Miomira Kecmanovicia, zapisując na swoim koncie 16 asów, dwa przełamania i 33 uderzenia wygrywające.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)