ATP Szanghaj: do obrony mistrzostwa pozostał jeden krok. Łukasz Kubot i Marcelo Melo wystąpią w finale

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wystąpią w niedzielnym finale zawodów ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Polsko-brazylijska para jest o krok od obrony wywalczonego rok temu mistrzostwa.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
W sobotnim półfinale chińskiej imprezy przeciwnikami Łukasza Kubota i Marcelo Melo byli rozstawieni z "szóstką" Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin. Oznaczona drugim numerem para nie dała się jednak zaskoczyć i w ciągu 67 minut nie musiała nawet bronić break pointa.

Premierowa odsłona szybko została rozstrzygnięta na korzyść Polaka i Brazylijczyka. Do pierwszego przełamania doszło już w gemie otwarcia. Potem obrońcy tytułu podwyższyli wynik na 5:2. Z kolei w drugim secie kluczowy okazał się break w piątym gemie, dzięki któremu nasz reprezentant i jego partner wygrali pewnie 6:2, 6:4.

Kubot i Melo powalczą o drugi tytuł w obecnym sezonie (wcześnie triumfowali w Winston-Salem) i zarazem 14. w historii wspólnych startów. W niedzielnym finale zawodów Rolex Shanghai Masters 2019 ich rywalami będą rozstawieni z ósmym numerem Chorwat Mate Pavić i Brazylijczyk Bruno Soares.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów
sobota, 12 października

półfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Nicolas Mahut (Francja, 6) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 6) 6:2, 6:4