WTA Tiencin: Heather Watson poszła za ciosem. Brytyjka spotka się z Rebekką Peterson w finale

Rebecca Peterson i Heather Watson zmierzą się o tytuł w turnieju WTA International w Tiencinie. W półfinale Szwedka pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur, a Brytyjka wygrała z Rosjanką Weroniką Kudermetową.

Heather Watson Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Heather Watson
Rebecca Peterson (WTA 59) ma bardzo dobrą końcówkę sezonu. We wrześniu w Nanchangu zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu. W niedzielę zagra w finale w Tiencinie. W półfinale zwyciężyła 0:6, 6:4, 7:5 Ons Jabeur (WTA 61). Pierwszego seta przegrała do zera, ale zdobyła w nim 21 punktów, bo pięć z sześciu gemów zostało rozstrzygniętych po grze na przewagi. W drugiej partii Szwedka uzyskała dwa przełamania. W decydującej odsłonie wróciła ze stanu 1:3.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Jabeur zaserwowała dziewięć asów i zdobyła o pięć punktów więcej (100-95), ale wciąż pozostanie z jednym finałem (Moskwa 2018). Peterson w poniedziałek zadebiutuje w Top 50 rankingu.

W ćwierćfinale Heather Watson (WTA 125) obroniła cztery piłki meczowe i wyeliminowała Magdę Linette po ponad trzygodzinnym maratonie. W sobotę Brytyjka poszła za ciosem i pokonała 6:1, 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 45). W ciągu 74 minut tenisistka z Guernsey zdobyła 29 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała trzy z siedmiu okazji na przełamanie. W poniedziałek wróci do Top 100 rankingu.

Watson wygrała wszystkie trzy finały, w których wystąpiła. Triumfowała w Osace (2012), Hobart (2015) i Monterrey (2016). Peterson miesiąc temu w Nanchangu po raz pierwszy wystąpiła w meczu o tytuł. We wrześniu w kwalifikacjach w Wuhanie Szwedka pokonała Brytyjkę 6:2, 6:2 w ich jedynym do tej pory meczu.